Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy főnök megoszthatja a vele...

Egy főnök megoszthatja a vele való privát és csak engem érintő levelezésünket mindenkivel a cégnél?

Figyelt kérdés

A saját privát címemről és az ő személyes mail címéről (tehát nem céges közös cím) leveleztünk olyan problémáról ami csak engem érint és senki mást (egy hónapban nem kaptam elég bért és tudni akartam a kiesett részt mikor méltóztatik kifizetni nekem).


Majd amikor már összegyűlt 5 adag levél oda-vissza (kérdés válasz, kérdés válasz) az egészet elküldte a közös listára ahol mindenki megkapta kivétel nélkül. A tévedés „félrenyúlás „ kizárva mert még oda is írta „kiküldöm mindenkinek“.


Ez nem a levéltitok megsértése egész véletlenül?


2023. febr. 25. 10:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem levéltitok megsértése. A levelező felek (külön megállapodás hiányában) azzal osztják meg a levelet, akivel akarják.

Nem véletlen, hogy minden céges levél alján szokott lenni egy sablon jogi nyilatkozat arról, hogy a levél csak a címzettre tartozik, aki ennek ellenére megkapja az törölje.

2023. febr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Amiről leveleztetek, az hivatalos ügy, nem privát.
2023. febr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem, ezért be is perelheted.
2023. febr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

"A levelező felek (külön megállapodás hiányában) azzal osztják meg a levelet, akivel akarják."


ez hatalmas tévedés. szó szerint idézek:


"jelen elektronikus üzenet, annak annak tartalma részben vagy egészben, az üzenet csatolmányai csak a levél küldőjének kifejezett, előzetes írásbeli hozzájárulása esetén oszthatóak meg harmadik féllel"

2023. febr. 25. 10:34
 5/20 A kérdező kommentje:

"Amiről leveleztetek, az hivatalos ügy“



És mennyiben tartozik a cég karbantartójára , takarítójára, portására stb? Mert ők (ők kis) megkapták.

2023. febr. 25. 10:37
 6/20 anonim ***** válasza:
29%
Ha személyes adatok vagy konkrét bérezési számok nem szerepeltek az emailben, akkor tökmindegy hogy mennyire köcsögség a szétküldése, de nem titok.
2023. febr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

"vagy konkrét bérezési számok nem szerepeltek az emailben, "


de bizony hogy szerepeltek!

2023. febr. 25. 10:44
 8/20 anonim ***** válasza:
15%
Cégen belül ez nem jogsértés, mindenesetre nem szép dolog.
2023. febr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"jelen elektronikus üzenet, annak annak tartalma részben vagy egészben, az üzenet csatolmányai csak a levél küldőjének kifejezett, előzetes írásbeli hozzájárulása esetén oszthatóak meg harmadik féllel"


És akkor ezzel mi is a helyzet? Hát le van írva a céges policyben!

2023. febr. 25. 10:49
 10/20 A kérdező kommentje:

"Cégen belül ez nem jogsértés, „


Tehát akkor ha én , aki munkakörömnél fogva rálátok az összes dolgozó összes béradataára és ezt szépen egy excel táblába teszem ahogy van (minden ember összes bére) senkinek szava se lehet?


Hiszen idézem „cégen belül ez nem jogsértés“....

2023. febr. 25. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!