Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » [sérelemdíj] kérhetek?

[sérelemdíj] kérhetek?

Figyelt kérdés

A minap telefonon beidéztek [tanuként] a VIII. kerületi rendőrkapitányságra. Az idézésre a kapitányság épületében, az elvárt időpontban, késedelem nélkül megjelentem. Egy órai várakozás után derült ki, hogy a nyomozó, aki a kihallgatási jegyzőkönyvet megírta és a kihallgatást lefolytatta volna, aznapra szabadságot kért.

A helyette kijelölt másik nyomozó pedig, minő furcsa, lebetegedett. Később utána érdeklődtem, és azt a tájékoztatást kaptam, hogy a rendőrség időben értesített engem, hogy nem kell befáradnom.

De ez sajnos nem igaz, ugyanis az idő rövidsége okán levelet nem kaphattam.

De sem telefonon, vagz SMS-ben, sem emailben (ügyfélkapu) nem értesítettek.


A törvény úgy rendelkezik, hogy a megidézett az idézés helyszinéről engedély nélkül nem távozhat, ha megteszi, annak következményei lehetnek.

Ha erre az engedélyre vártam volna, még most is ott ülhetnék.

Így viszont, sajnos sem költségtérítést, sem igazolást nem kaptam.

Most újólag idéztek, ugyanoda, ugyanaz a nyomozó.


Az a kérdésem, hogy a jogaim sérelme okán sérelemdíjat igényelhetek-e?

Az is a kérdésem, mi a garancia arra, hogy nem vesz-e ki szabadságot a nyomozó és nem betegszik-e le a helyette kijelölt?


2023. márc. 6. 04:54
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Kérhetsz, csak nem biztos hogy kapsz.
2023. márc. 6. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kérhetsz.

1. szabadságot kellett kivenned arra a napra

2. keletkezett útiköltség.


Amúgy rendes számról hívtak? Mert pár hete voltam tanúkihallgatáson (állítólag a házunk előtt kiraboltak egy nőt), és mikor bementem kicsit durcásan mondta a nyomozó, hogy próbáltak telefonon elérni egy ideje. Rejtett számról voltak hívásaim, de a privát telefonomon tiltva van az ilyen, mivel se munkaügyben sem másban nem várok fontos hívást.

2023. márc. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, rendes számról, mivel gondolom észlelték, hogy a rejtett számon megejtett hívásokat egyre többen nem veszik figyelembe.
2023. márc. 6. 07:47
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2023. márc. 6. 07:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Az útiköltség megtérítését mindenképpen kérheted, de az nem sérelemdíj, hanem költségtérítés. Bár ezt akkor kellett volna igényelned.


Tudtommal az ilyesmiért nem szabadságot kell kivenni, hanem igazolást adnak, és a munkáltató fizeti, de lehet, hogy tévedek.


De mivel most félresiklottak a dolgok, lehet, hogy kérhetsz kártérítést, pl. mert nem tájékoztattak a jogaidról, stb.


Viszont nagy valószínűséggel nem kapsz semmit, mert azt mondják, hogy miért nem kerested fel a helyettes felettesét, stb. és akkor az intézkedik - legalábbis az eltávozási engedélyről, a költségtérítésről.

De eleve mivel a kihallgatás vagy mi elmaradt, amikor erről tájékoztattak, az nyilván értelemszerűen azt is jelenti, hogy mehetsz.


Szóval szerintem semmit se fogsz kapni, esetleg az útiköltséget. De még azt se biztos, hiszen akkor kellett volna leadni az igényt.


De pereskedhetsz, de szerintem pár ezer forint, (amit nem is biztos, hogy megkapsz, ellenben még bukhatod a perköltséget is), nem biztos, hogy megéri a feszültséget, időt, stb. és lehet, hogy többet vesztesz, mint nyersz még akkor is, ha nyersz.

2023. márc. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sérelemdíjat nem, mert az mást jelent teljesen.


Kártérítést akkor kérhetsz, ha be tudod bizonyítani, hogy kárt okoztak neked.

2023. márc. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

igen. És azt is úgy, ha azt is bebizonyítod, hogy te nem voltál hibás.


Pl. Szabadságot nem kell kivenni ehhez, igazolást kérhettél volna, de nem kértél. De eleve azért egy kihallgatás nem egynapos dolog, és ha neked nem megfelelő a munkabeosztásod miatt, egyeztethetsz másik időpontot. Tehát ez eleve baromság. Max. az útiköltség.

2023. márc. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!