Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Honnan tudhatom meg, hogy...

Honnan tudhatom meg, hogy mely erdőben lehet kirándulni, esetleg gombát is szedni?

Figyelt kérdés

Régebben kirándultam Gödöllő mellett erdőben, turistajelzésen, amikor a vadászok úgy kizavartak, mintha a hálószobájukban találkoztunk volna.

De volt ugyanígy Gyál környékén, külterületen, találkoztam vadászokkal, akik kérdőre vontak, hogy én meg mit keresek arrafelé.. és mi van, ha éppen vadásznak...

Semmi jelzés, kapu, kerítés nem volt egyik esetben sem, hogy magánterület vagy vadászati terület lett volna.


2023. márc. 6. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Mindegyikben.
2023. márc. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Például most tőlem. Bárhol, ha betartasz néhány nyilvánvaló szabályt. Például ne állj dölő fa alá vagy ne vitatkozz ostoba vadászokkal.
2023. márc. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hollófernyiges ***** válasza:
Turistajelzésen ha nincs külön kitáblázva, hogy vadászat folyik, éppen annyi jogod van az erdőben tartózkodni mint a vadászoknak.
2023. márc. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Jogom az erdő bármely pontján ugyanaz. A lehetőségem, az más kérdés.
2023. márc. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ami nincs szalaggal/kerítéssel körbekerítve az erdőben, vagy kiírva, hogy "Magánterület! Idegeneknek belépni tilos!" ott legálisan tartózkodhatsz. Itt a vadászok voltak a nyomorékok.


Véletlenül nem ugyanazokkal találkoztál amúgy? Ilyen történetről se nagyon hallani, hát még, hogy 2x is megessen.

2023. márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát ezzel nem lettem okosabb.

Régen sokat tájfutottam, túráztam, de mióta ezek történtek nem merek kimenni...

A második alkalommal unokahúgom is velem volt és olyan arrogánsak voltak, hogy még én is megszeppentem, elszégyelltem magam, hogy ennek tettem ki egy tizenévest...

Azóta sem mentünk együtt kirándulni, pedig már vagy 5 éve volt.

2023. márc. 7. 07:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor nem értetted meg a válaszokat.

Az, hogy most egymás után kifogtál valami hülyéket, az nem azt jelenti, hogy ne sétálhatnál többé az erdőben. Legközelebb ha ilyen van nyugodtan kérdezz vissza, hogy mégis mire fel küldenek el, hova van kiírva/hol van előírva, hogy az elkerítetlen, jelzés nélküli túraútvonal idegenek elől elzárt magánterület (sehol nincs természetesen). Hivatkozzanak valamire ha pofáznak.

Valószínűleg csak annyi volt, hogy épp vadásztak, aztán "megzavartad a köreiket" ami nem tetszett nekik (lehet valami vaj is volt a fülük mögött), de mégegyszer leírom, kerítés/magánterület jelzés híján legálisan tartózkodsz az erdőben, akármit is mondanak valakik...


Szóval menj nyugodtan túrázni. Nem kell beijedni.

2023. márc. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!