Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet gyreknél bicska?

Lehet gyreknél bicska?

Figyelt kérdés

A 12 éves húgom nagyon szeretné édesapám bicskáját de ő fel a törvények miatt oda adni neki.(Svájci bicska)

Oda adja neki? Ezért nem büntetik meg?Nem iskolába vinné de pld.amikor megyünk rokonokhoz Pestre



2023. márc. 6. 21:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Nekem volt svájci bicskám, rendszeresen bevittem az osztályba, de nem azért, hogy villogjak vele, hanem mert tényleg minden volt benne, ami néha jól jött bizonyos helyzetekben, és soha nem szóltak érte, de mondjuk tanárok előtt nem is vettem elő.
2023. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
94%
Svájci bicskával nincsen baj,ha kés lenne akkor már baj lenne.
2023. márc. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Hat suliba ne vigye de szerintem nincs vele gond
2023. márc. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
És mikor "bukna le" vele és hol? Mert gondolom Büdöspesten sem jár egy 12 éves fémkeresős helyekre. Meg rendőr sem igen pakoltat vele zsebet, hacsak nem néz ki 18-nak, és nem sétál szemétégetők környékén bikiniben.
2023. márc. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem azért a 12 éveseknek elég jelentős részének van bicskája...

Hogy derülne ki, hogy nála van?

2023. márc. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
29%

“A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz:

a) * az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: felajzott íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli);“

175/2003. (X.28.) Kormány rendelet.


Ameddig nem hosszabb a penge 8 centitől szerintem nem lesz törvénybe ütközés ezzel a részével, bár nem értem minek neki a bicska.

2023. márc. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%
A 'hugod', aha. Aztan meselj mar, vaganycsavo, minek neked bicska, ha Pestre mentek rokonokhoz? Hol laknak, a Hos utcaban, vagy mit gondolsz mi van egesz Pesten, minden ejjel keseles?
2023. márc. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Svájci bicska.


étkezés, ceruza hegyezés, csavarhúzás, nyársbot faragás, palacknyitás, kullancs kiszedés,...


[link]

2023. márc. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

persze a húgod... mert most ha megkapod apuci bicskáját akkor nagyobb lesz a farkad?

nem tudom mit lehet ennyire túllihegni meg misztifikálni egy teljesen egyszerű használati tárgyon, nekem is van, igaz hogy csak a nagyon pici, (egy kés meg egy reszelő az egyik oldalt, olló a másikon meg a csipesz+rudacska) kaptam tízévesen hoyg azért következő táborban ne apámét hagyjam már el mert az drága mulatság lesz lassan...

2023. márc. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
20%

Meggondolatlan felnőttek életét is tönkreteheti egy rossz döntés!(szúrásból származó halál)

Egy gyerek helyett a felnőttnek kell gondolkozni!

2023. márc. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!