Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy éves munkaviszonom pár...

Egy éves munkaviszonom pár hete járt le, amiben se fizetést nem kaptam, se nem jelentettek be, de a felszámol biztos utólag bejelentette a munkaviszonyt a NAV-nak, akkor ez az 1 év belefog majd számítani a nyugdíjjogosultságba?

Figyelt kérdés

Tavaly tavasszal kb 1,5 hónapot dolgoztam egy cégnél, ahol nem fizettek ki, és amikor a fizetésre rákérdeztem eltüntek. De viszont nem küldtek felmondást,így a munkaviszony nem szünt meg, azóta mind a Munkaügyi Felügyelőség, mind a megyei Törvényszék kimondta jogerős határozatban/itéletben, hogy jogosult vagyok a 12 hónapos fizetésre, illetve a cég jogszabálysértést követet el azzal, hogy a munkaviszonyt a NAV-nak nem jelentette, illetve nem vezetett a munkaidőmről a törvényben előírt nyilvánztartást. Aztán pár hónapja a cég csődeljárás alá került, végül a felszámoló biztos küldte ki január végén a felmondást egy hónapos határidővel, ami február végén járt le, ma láttam az ügyfékapuban, hogy visszamenőkeg be is jelentet közel egy évre. Az összes bértartozás ma már 10 millió forint felett van, ami első körben nem fogok megkapni, hanem a következő hetekben megkapom a maximálisan 2,8 milliót az állami béralapból, nyilván nettóban, viszont a nyugdíjjárulékot 1 évre ez nem fedezi te teljesen. Ennek ellenére belefog számítani majd a nyugdíjjogosultságba, így, hogy most hiavatlosan is bevagyok visszamenőleg is jelentve?


(A fenntmaradó bértartozás majd a volt vezető ügyvezetőn próbálhatom behajtani, de az még több hónap, illetve a csődlejárás miatt őt már hietelzőkét perelem, tehát jogi értelemben az már nem munkabér, hanem hietelzői tartozás. De ez még legjobb esetben is félév mire kapok)



2023. márc. 10. 18:40
 1/2 MDaniel98 ***** válasza:
Ebben az esetben bele fog számítani.
2023. márc. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi.
2023. márc. 11. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!