Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 18 évesen hogy lehet a legkönn...

18 évesen hogy lehet a legkönnyebben éles fegyverhez jutni és otthon is tartani?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az ezzel kapcsolatos kérdéseket már nagyon sokszor feltették, de én ezt most úgy kérdezem, hogy már utánajártam a legtöbb dolgoknak. Ha sportlövészként szereznék egyet, tudom, hogy legalább 1 évet kéne nekem várnom, ami nekem túl sok idő. 2 pszichológiai tesztet is le kéne tennem, amiköszt megint van egy félév. Van valami alternatíva, amivel kevesebb időt kellene erre várni? Megjegyzem nem vinném ki az utcára, hanem otthon tartanám. Válaszokat előre is köszönöm.

2023. márc. 10. 19:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Nem mennél át a pszichológiai teszten, ez már a kérdésedből is látszik.

Meg aztán minek neked otthonra éles fegyver? Mondd, normális vagy-e?

2023. márc. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
1 évnél rövidebb idő alatt gyakorlatilag nem lehet, a vadászengedély megszerzése is kb. ugyanennyi idő.
2023. márc. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, de inkább máson törd a fejed ha egy mód van rá.
2023. márc. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%
Éles fegyver? Konyhakés! Haha
2023. márc. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 árokpart ***** válasza:
39%
1-es Mondjuk hobbycélra? 3-as Mi a problémád a lőfegyverekkel alkotmányos jognak kellene lennie a tartásának. Kérdező! Ne törődj a válaszokkal szándékosan kötnek beléd ezek az emberek még a Kádár rendszer alatt nevelkedtek, szerencsére már demokrácia van és reméljük, hogy legalizálják a lőfegyverek tartását hamarosan. Pl. Svájcban a férfiaknak kötelező os ptthpn tartani. Na de a kérdésedre a válasz. 1 év körül van a sportlövői engedély megszerzésébek a menete. Igen kell hozzá 2 pszichológiai vizsgálat is, de ez azért nem annyira szigorú mint aki önvédelmi céllal szeretné tartani. Mondjuk arra hétköznapi embernek esélye sincsen itthon. A minősítőt meg kell lőnöd mindenképpen, csak úgy kaphatod meg az engedélyt. Amíg nem iratkozol be az egyesületbe és esetleg gyűjtöd rá a pénzt, addig azt tudom javasolni, hogy vásárolj addig egy olcsóbb 7,5 joule alatti légpuskát (nem kell drága, a gyakorlásra egy olcsó is megfelel) és ha van zárt melléképületetek akkor ott tudsz gyakorolni. Javaslom, hogy töltsél le a netről pár lőlapot és kb. 10-15 méterről próbáld elsőként egyáltalán a céltábla közepét eltalálni. 10-15 méter a versenytávolság is légpuskával és ha beiratkozol az egyesületbe ezzel fogsz úgyis kezdeni. Majd ha légpuskával meglőtted a megfelelő eredményt, utána fogtok majd a 22-es Walther OSP pisztollyal lőni. Az kb. 30-25 méter távolságot fog majd jelenteni, mert kispuskával szoktak 50 méteres távon lőni, pontosabban a kispuskákat 50 méteres távon szokták belőni. Fogtok tanulni fegyvertörténeti ismereteket, fegyver alkatrész ismereteket plussz fegyver szétszerelése és összerakása ismereteket ezekből vizsgázni kell plussz lőszertipológia és becsapódási FPS értékismereteik. A viszgákra nagyon készülj, illetve ott az egyesületbe a gyakorlati részére gyakorolj sokat, mert 90 százalékos pontosságú tudással lehet átmenni. Sok sikert és kitartást a vizsgákhoz és az engedély megszerzéséhez.
2023. márc. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%

Meg fogják kérdezni pszichón, mi indokolja neked a fegyvertartást?


Általában azoknak adnak saját célra (nem sport, nem vadász) éles fegyverengedélyt, akinek élete közvetlen, közvetlen veszélyben lehet valami miatt (például bírók is tarthatnak otthon, mert rajtuk sok ember szeretne bosszút állni).

Neked miért kell otthonra, ami nem merül ki annyiban, hogy "hátttőőöö önvééédelemreeee!"?

2023. márc. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
*közvetett, közvetlen
2023. márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 árokpart ***** válasza:
100%
6-os A sportlövők is tarthatnak otthon éles fegyvert vagyis otthon tarthatják a fegyverüket amire tartási engedélyt megszereztek. A használata van csak szigorúan a lőtérhez kötve.
2023. márc. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 árokpart ***** válasza:
82%
Nem értem miért lettem lepontozva. Ha van esetleg kolléga kérem cáfoljon meg abban amit leírtam. Ha nincsen akkor egyértelmű, hogy trollkodás.
2023. márc. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

#1-nek


"Meg aztán minek neked otthonra éles fegyver? Mondd, normális vagy-e?"


Kíváncsi vagyok miből vonod le a következtetést, hogy az illető nem normális, csakmert éles lőfegyvert szeretnénnek tartani otthon?

2023. márc. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!