Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy építési vállalkozó kötelez...

Egy építési vállalkozó kötelezhet engem a házam előtt azaz közterületen álló fa kivágására?

Figyelt kérdés

Előttünk egy szántóföld volt, amit megvett egy építési vállalkozó, azon házakat húz fel. Szerencsére NEM társasházakat! Az egyik bejárati út a területre pont a mi házunk előtt épült meg, de az ott álló fa akadályozza a (nagyobb) kocsikat a ki-be hajtásban. A munkagépek nem ott járnak ki-be. Keskeny kis utca, 2 kocsi el sem fér egymás mellett normálisan.


Két részből áll ez a terület, és a hátrébb lévő részre (ahova 3db ház épül) lenne itt a bejárat.


6 éve költöztem ide, az a fa már akkor is ott volt, nyári délutánokon jó árnyékot ad a hálószoba ablakára.


Megkeresett az ember, hogy vágjam vagy vágassam ki a fát, mert neki vagyoni hátrányt okoz, mivel miatta nagyobb kocsival nehézkesen lehet ki-be kanyarodni a területre, és ezért potenciális vevőket fog veszíteni. Kérdés, hogy kötelezhet engem erre? Nem az én tulajdonom a fa, mert közterületen áll. Mi van ilyenkor?



2023. márc. 14. 14:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
36%

Az építési vállalkozó nem.

Max. a megfelelő hatóság, ha oka van rá.

2023. márc. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A vállalkozó nagyon jól tudja, hogy neked nincs közöd a fához és azt is tudja, hogy ha téged rá tud szedni és te kivágod, akkor te felelsz majd azért, hogy önkényesen kivágtál egy közterületen álló fát. Még rád is ijesztett, hogy neki vagyoni hátrányt okoz, ezzel belengette, hogy valamiféle felelősséget rád fog hárítani. Megpróbált rászedni téged. Cseles a kis g..i.

Én már csakazértis bemennék a polgihoz és megbeszélném vele, hogy azt a fát ne engedje kivágni.

2023. márc. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Közterületen álló fa kivágásához a jegyző engedélye szükséges, még akkor is, ha magánszemély ültette. Ezt ő is kérheti, és elbírálják a kérését. Ha az úttestből vesz el a fa, akkor nemhogy megadják az engedélyt, hanem az önkormányzatnak kötelessége kivágni. Ha nem ez a helyzet, csak kényelmesebb ha lehajt a padkára, hogy nagyobb legyen a fordulókör, akkor valószínű nyasgen, és borítékolható, hogy nem kap engedélyt. Ha bármilyen engedélyt kér, akkor már az a fa bekerül a köztudatba, így ha elutasítják, akkor már felejtős hogy bárki is sumákba kivágja, ezért sem próbálkozik. Nekem is van teherautóm nagy fordulókörrel, szűk utcában, a megoldás, szélesebb kapu, így a fordulókör relatíve megnagyobbodik, mert egy része kapun belülre kerül. Még így is beállni csak tolatva tudok, kiálláskor meg 2 ipszilont kel csinálni, és nem nyafogok senkinek. Nyilvánvaló, nem akar szélesebb kaput csinálni, mert az sok pénz, és idő-munka-macera, a fához sem mer hozzányúlni, mert fél a bírságtól, bepróbálkozott nálad, hátha egy hasznos idióta vagy, aki elvégzi a piszkos munkát, és ha bukta van, akkor meg elviszi a balhét.
2023. márc. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
12-es jól írta igen, én is ezt tenném. Vagy minimum egy telefon az önkormányzatba.
2023. márc. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól írják a többek, a vállalkozó jelezze a dolgot a jegyzőnél és ESETLEG kap engedélyt a fa kivágására.
2023. márc. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. márc. 20. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!