Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem kell a pénz az...

Miért nem kell a pénz az ügyvédnek?

Figyelt kérdés
Volt már ittas vezetésem, el is ítéltek. Három hete egy nagy marhaságot csináltam, jelenleg nincs jogsim, úgy vezettem, ráadasul ittasan. Persze, hogy elkaptak a rendőrök. Megint egy ügy, ami még a rendőrségnél van, de azzal kecsegtetett a rendőr, hogy ezúttal esélyes a letöltendő. Neten nézegettem ügyvédeket, majd egyet felhívtam, aztán fogadott személyesen. Ez egy ügyes ügyvéd lehet, valahogy a többi ügyvédnél kicsit kiemelkedőbb, mert nem is akármilyen honlapja van, meg gyönyörűlhárom irodája, és csak egyedül ügyvéd. Délutánonként öt percenként mennek az ügyfelek, azt sem tudja melyiket fogadja. Van vagy nyolc szakterülete, inkább polgárizik, de büntetőzik, csak azt kevesebbet. Tegnap tehát megbeszéltük, hogy elvállalja az ügyemet mint meghatalmazott védő, azt mondta el. Négyszázezret mondott, meg is beszéltük, hogy jövőhónap elején visszük a pénzt és megírja a meghatalmazást. Kérdeztem tőle, hogy ez a személyes felkeresés kb.20 perc mennyivel tartozom, azt mondta semmivel. Minden megkezdett óra 20 ezer, de ő ezért semmit nem kér ezért a beszélgetésért, majd a meghatalmazásért a négyszáz ezret. De én, akkor is adtam neki tízezret, elfogadta. A lényeg most jön. Ma felhívott, hogy nem tudja az ügyemet elvállalni, mert rengeteg ügye van. Teljesen le vagyok döbbenve. Nem kell neki a munka, a munkáért fizetett pénz, amit megbeszéltünk? És vajon miért? Négyszáz ezret semmibe nem néz? Egyébként idős ember.

2023. márc. 21. 20:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul Budapesten van az ügy is, az ügyvéd is budapesti meg én is. Mégcsak más városba sem kell autóznia.
2023. márc. 21. 20:24
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Talált könnyebb ügyet ugyanennyiert
2023. márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 DK-s ***** válasza:
96%

Azért nem érted hogy ez hogyan fordulhatott elő, mert nem ismered az ő megítélését egy ilyen összegről.


Ő teljesen más nagyságrendekben gondolkodik, és igen valószínű hogy a 400.000 forintos ügy neki csak egy kis mellékes.



A másik ok az lehet hogy elsőre nem foglalkozott az ügyed részleteinek átgondolásával, ezt csak később tette meg. Ekkor világossá vált számára hogy ez "bukott" ügy, azzal pedig egy ügyvéd sem szereti rongálni a presztízsét.


Egy lehetőséget látok arra, hogy ezt börtön nélkül megúszd: egy nagylelkű bíró, és egy elnéző ügyész.


Külön-külön is minimális az esélye, nemhogy együtt a kettő.

2023. márc. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy tényleg rengeteg ügye van. Hiába szereti a pénzt, ha nincs ideje foglalkozni ennyi üggyel. Valójában a korrektségét jelzi, hogy ha úgy érzi, nem tudja rendesen csinálni, akkor nem vállalja el.

Keress másik ügyvédet, ennél többet nem lehet tanácsolni.

2023. márc. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is a #3-as véleményét osztom.

Hozzáteszem, meg is érdemled, és rohadtul remélem, hogy ebből végre tanulsz. Talán egy kis fenékreszelés kéne neked a börtönben, hogy jobban az eszedbe vésödjön, hogy nem kéne vezetned, ha nem szabad.

2023. márc. 22. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként a fajtádat VÉGLEG el kéne tiltani a vezetéstől. Sajnos túl enyhék a törvények.
2023. márc. 22. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

csak beütött egy jobban fizető meló. Ennyi...


Neki és pénzért adnak a boltban kenyeret, és a TÖBB PÉNZ neki is TÖBB......

2023. ápr. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!