Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A boltok miért nem törődnek...

A boltok miért nem törődnek az automata kasszáknál történő lopásokkal?

Figyelt kérdés
Már többször is láttam, hogy az automata kasszáknál lopnak. Például a lehúzott áruk mögött egy drága terméket is átvisznek a vonalkódjának lehúzása nélkül. A segítő személyzet meg ott áll és semmit nem tesz a tolvajokkal szemben. Hogy észre sem veszi, vagy inkább nem akar tenni, nehogy baja legyen, azt nem tudom. De ennyire megéri ezeket az automata kasszákat üzemeltetni, hogy még az is belefér, hogy sokkal többet lopnak az emberek?

2023. márc. 27. 17:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a többség nem lop ott sem.

Másrészt vannak kamerák, ha valakinél többször elöfordul, azt tiltják az üzletböl.

2023. márc. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Tudtommal a lopás bele van építve az árba. Mindenki megfizeti azt, hogy egyesek lopnak.
2023. márc. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom még mindig kevesebbet lonak, mint amennyivel több pénzbe kerülne ellenőrizni...
2023. márc. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem vettek eszre a biztonságiak, mert en meg mar többször láttam, hogy bizony szóltak, lekapcsoltak oket.Akkor is ha egy zsomlerol van szo.("mert elfelejtette lecsipogni")
2023. márc. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Hogyne törődnének? Azért - is - vannak ott a bolti segítők, a biztonsági emberek meg a kamerák is. Hogy nem kapnak el mindenkit, az más kérdés.
2023. márc. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
De hogy? A gép rögtön jelez, ha súlykülönbség van. Vagy eleve végig a táskájában, zsebében van? Azt megcsinálják bárhol.
2023. márc. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Ha csak minimálbért fizetnek egy kasszásnak, és nincs cafeteria stb, az akkor is alsó hangon 262.160 Forint a boltnak havonta. Legalább ennyit spórol meg az automata kasszával, minden kiváltott munkás esetén. Ráadásul a leltárhiányt még le is tudja írni, mint forgalmazási veszteség.
2023. márc. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

A, Nem bizti, hogy amit te már megigyeltél, azt a boltiak is megtapasztalták már;

B, Érdekes jelenség amúgy, ha a kasszázás után még egy biztonsági kapun is átmegy az illető, és nem csipog be...

2023. márc. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
A piti lopásokat, szándékos vagy véletlen félreütéseket(bio citrom helyett sima citromnak nyomja), stb bele kalkulálják. A komolyabbakat meg ott is hasonló eséllyel szúrják ki, mint a rendes kasszánál.
2023. márc. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 DK-s ***** válasza:
32%

Ne agyalj, mert nem igazán értesz az elektronikához, és az önkiszolgáló pénztárak működéséhez! Az általad vázolt esetben az automata azonnal riassza a mindig ott, vagy a közvetlen közelben lévő pénztárost mert grammra pontosan tudja a lehúzott termék súlyát, és többlet került rá. Ekkor "kifagy", riaszt, és kiírja hogy: "Súlyellenőrzés".


De egyébként elárulom, hogy iszonyú egyszerű átverni, csak némi technikai ismeret kell hozzá. Ha mellettem állna a pénztáros, akkor is meg merném tenni, ha nem konkrétan engem figyelne. A zöldséges, és pékárú mérlegek által kiadott vonalkódba van beépítve a termék azonosító-száma, és az aktuális termék súlya, amit vettél. Kell egy digitális mérleg, egy vonalkód-generátor program, és egy nyomtató.Kell egy 500g-os Pick szalámi óccsón? Félkilós krumpli-vonalkód, oszt jó napot.

2023. márc. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!