Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy kutya megharapta egy...

Ha egy kutya megharapta egy ismerosom,akkor ugye,hogy koteles lett volna a surgossegi baleseti sebeszet adni latleletet meg diagnozist a sebrol? ( 10 cm atmero,2x4 cm -es darab hianyzik a husabol!!!!!!)

Figyelt kérdés

A kutya a park masik oldalarol odaszaladt es leteperte a foldre az ismerosom es megharapta. Az ismerosom orditott,h szedjek le rola a 60 kg-os hosszu feketeszoru bernathegyi tipusu kutyat. Ez a gazda nem kepes megtartani a porazt,erosebb nala a kutya.



A gazdaja nem tudta visszahivni,meg szerencse,h az ismerosomet nem olte meg a kutya,mire odaert a kedves gazda.


A harapos kutya gazdaja csak hosszas gyozkodesre mutatta meg a rendoroknek az olltasi konyvet. Az ismerosom nem lathatta. A rendor nem keszitett fotot.



A sebe olyan mely volt (2 cm!!),hogy azonnal a mutobe toltak es osszevarrtak.


A baleset helyszinere kihivtak a rendoroket es mentoket es a mento szallitotta el az ismerosom.


Nagyon jogszerutlennek talalom,h azt mondta neki az ellato orvos,h a birosag ad papirt ,o nem ad.


Szerintem ez jogserto,h a beteg nem kap leirast a kezeleserol!!!!!


Helyszin Budapest belvarosa,tipikus pesti burzsuj jo kornyeknek eloadott kerulet orrukat magasan fennhordo csak sajat maga fontos emberekkel. Sok a nyugdijas es kisgyerek a kornyeken meg a zold park. Sot ott van ezekbol a legtobb .


Ott gyakori az agressziv nagy kutyak poraz nelkuli setaltatasa.



#A szomszedja tanuskodott,az egesz haz es kornyek retteg #A bunozot vedik
2023. márc. 30. 06:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Harapott sebet nagyon ritkán varrunk.

Ambuláns lapot kap a beteg, látlelet kérésre fizető. Viszont rendőrség kérésére is kiadjuk, és kérik is, ha van ügyindítás.

2023. márc. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Én nem vagyok orvos, de leletnek biztos kell lennie, EeSzt-ben sincs?
2023. márc. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Azt mondta,h nem kapott semmi papirt a dokinal .


Egy 60 kg-os kutyaharapta meg. Kiharapott belole egy jokora huscafatot.megrontgenztek meg pluszban,h tort-e csontja.



A seb horrorisztikusan nez ki,ilyet nem is lattam meg.


A surgossegiben volt. Ketto kapoccsal lattak el pontosan.(ezt tudtam meg)


Azt mondta neki a neki,h a birosagtol kapja meg a papirt.


(En ugy tudom,h ilyenkor szerdncsere az ellato doki hivatalbol feljelentest tesz. )


Ebbe az egeszben az az undorito,h a gazda tudstsban van,h ilyen a kutya es fizikai erovel se tudja visszafogni es a porazt nem kotozi fel a csuklojara csak epphogy megfogja , megsem alap neki,hogy szajkosarban hordja (h ezt megelozze) vagy magatol elkoltozott volna tanyara,ahol nem megy emberek koze az ilyen kutya.


Sajnalom a kutyat,h ilyen helyzetbe hozta a gazdaja. Meg elektromos nyakorvet is tehetett volna ra,amivel megallithatta volna talan.


Ilyenek csak ebben a keruletben fordulnak elo.

2023. márc. 30. 07:25
 4/16 anonim ***** válasza:
32%

Csak nyolc napon túli esetben jelentjük be (és ez nem feljelentés).


Miért utálod azokat, akik veled ellentétben tanultak és ezért jobban élnek? Mert kb erről szól a kérdés.

2023. márc. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Látleletet kérni kell, feljelentést neki kell megtenni. Azt nem értem, hogy miért nem csinálja ezeket önállóan, miért várja azt, hogy mindent megcsináljon valaki más helyette, ráadásul kérés nélkül? Ez nem így működik. Felnőtt ember, nem? Legyen már önállóbb. Nézzen utána a dolgoknak, aztán intézkedjen, ha szeretné, hogy legyen az ügyből valami.
2023. márc. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 qkker1 ***** válasza:
23%

"Miért utálod azokat, akik veled ellentétben tanultak és ezért jobban élnek? Mert kb erről szól a kérdés."


Mert egy idióta kutyaellenes provokatőr!

2023. márc. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 qkker1 ***** válasza:
29%
Nagy kamu az egész sztori.
2023. márc. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%
#7 Mindenkit tiltanék az oldalról, aki kamut kiabál a kérdések alatt.
2023. márc. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%
8, több sebből vérzik, harapott seb varrása, kapcsozás (aú), nem a rendőrnek kell az oltási, hanem az ántsz.nek kell bemutatni.
2023. márc. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
#9 Na és?! Kit érdekel, hogy szerinted kamu?! Minek kell minden kérdés alá beírogatni? Rohadtul idegesítő.
2023. márc. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!