Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha bejelentem a fúrt kutamat...

Ha bejelentem a fúrt kutamat háztartási célra, kötelezhetnek emésztőgödör építésére vagy víztisztító beszerelésére?

Figyelt kérdés

Van egy hétvégi telkünk, rajta egy évtizedekkel ezelőtt fúrt kút. Gondolkodunk rahta, hogy mit tegyünk az 2023 végén lejáró bejelentési határidő miatt.


Kifejezetten háztartási célra használjuk csak a kutat, nem mezőgazdasági célra. Gyakorlatilag csak kézmosásra. Van egy ház a telken, de a víz az épületbe nincs bevezetve, a WC pedig egy különálló pottyantós WC. A keletkező minimális "szennyvízet", amit kézmosáskor egy vödörben gyűjtünk, a kert egy távolabbi pontjában szoktuk kiönteni a földre.


Inni nem isszuk a vizét, régebben ittuk, azért is lett létesítve a kút, de kb. 10 éve bevizsgáltattam, kiderült, hogy határértéken felüli az arzén tartalma, ezért ballonban horjuk oda az ivóvizet, a kutat már tényleg csak kézmosásra használjuk.


Első kérdésem, hogy ugye nem kötelezhetnek méregdrága ivóvíz tisztitó berendezés beszerzésére, ha azt nyilatkozzuk, hogy máshonnan hordjuk az ivásra szánt vizet és nem iszunk az arzénos kútvízből?


Másik az emésztőgödör kérdése. Több helyen azt olvastam, hogy akik háztartási felhasználási célra jelentik be a kutat, azoknak kötelező lesz emésztőt létesíteni is, ami szintén milliós költség. Ebből vajon mi igaz? Mondhatjuk azt, hogy mi csak kezet mosunk vele, vagy akár nem is használjuk, csak ott van, akkor megússzuk az emésztő létesítését? Vagy a mindenképpen kötelező lesz ha egyszer bejelentjük a kutat?



2023. ápr. 5. 08:16
 1/3 MDaniel98 ***** válasza:
Ívóvíz tisztító berendezésre nem, az emésztőgödör esetében nem tudom mi az előírás.
2023. ápr. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
A kútregisztráltatást földtudományi/vízgazdálkodási oldalról kezdeményezték, nem településfejlesztési vagy egészségügyi irányból. Globálisan fontos tudni a klímaváltozás, meg ilyenek miatt, hogy egy vízadó réteg hány helyen van megfúrva, vannak-e sérülékenységet okozó fúrások stb. Nagyon sok fúrás egyébként eleve ismert, vannak fúráspont térképek, kataszterek, nyilvántartások, ezért akkor van a ciki, ha amúgy tudják, hogy ott kút van, csak te nem jelented be. Persze még mondhatod, hogy jaj, most vetted a telket és nem vetted észre azt a kiálló csövet stb.
2023. ápr. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szerintem nem kötelező a szennyvízbevezetés, hiszen mondhatod, hogy kertészethez van. Főleg mivel pottyantós klotyótok van, a kézmosás ha lavórba megy akkor kiöntitek a földre, gondolom.


[link]

Barátoda google.

2023. ápr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!