Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a bakancsos piacon lopott...

Ha a bakancsos piacon lopott holmit veszek, megyek a börtönbe?

Figyelt kérdés

Tervezek menni a bakancsos piacra, néhány számítástechnikai eszközt venni, elvileg vannak jó ilyen cuccok. Én ezeket szerelem stb.

Ha netán veszek egy lopott telefont vagy valamit akkor orgazdaság alapos gyanújával eljárást indítanak ellenem?


2023. ápr. 7. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem,ha bizonyítani tudod hogy kitől vetted.ergo érdemes papírt írni minden olyan termékről amely esetében fennáll hogy lopásból származhat és utólagosan beazonosítható, nyilván az okostelefon a legjobb példa erre.
2023. ápr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy tudom a bakancsos piacra nem mehet ki minden hlye hogy na most árulni fogok, hanem fizetik azt a helyet, és a személyes adatait megadják a tulajdonosnak, elég felkeresni azt akitől bérlik a helyet?
2023. ápr. 7. 15:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Jartam oda vasarolgatni. Barmilyen hulye odamehet. Okostelonal irjatok adasvetelit es kerd el a szemelyijeg es lakcimkartyajat es ird le rola az adatokat.


Siman visznek oda lopott cuccot. Senki nem ellenorzi.

2023. ápr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, kérdező!


Ha tudtál arról, hogy lopott dolgot veszel, de előzetesen ezt nem beszélted meg az eladóval, akkor un. tárgyi bűnpártolást követsz el.

Hogy ezért mi jár Neked , azt így nem lehet megmondani, ahhoz tudni kéne büntetőjogi előéleted.


Egyébként a lopott dolgon nem szerzel tulajdonjogot. Azt lefoglalják tőled az eljárásban, és Te a Neked eladótól követelhetsz kártérítést (ha nem tudtad, hogy lopott dolgot vettél).


Ha nem tudtad (nem bizonyítható, hogy tudtad), hogy lopott dolgot vettél, akkor nem vagy felelős.

2023. ápr. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!