Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Balhé a szomszédban. Jól...

Balhé a szomszédban. Jól tettem, hogy a rendőrséghez fordultam?

Figyelt kérdés

Szombat este a falszomszéd családban balhé volt. üvöltő férfi: "Elb...tátok az életemet, te szerencsétlen k...va megöllek"

Nő "ne csináld, hülye vagy" és sikítás, közben a gyerek "apa apa ne bántsd anyát!" "kuss te hülye f**sz" szólt vissza az apa a gyereknek. Hívtam a rendőröket, elmondtam mizu, olyan 15 perc múlva hirtelen kuss lett, gondolom akkor értek ki.


Ma reggel a ház előtt meg elkapott a nő (akit bántalmaztak...) hogy minek hívtam a rendőröket, ne üssem bele az orrom a magánéletükbe.


Most akkor jól tettem, vagy sem, hogy kihívtam őket?


NEM c...nyok, fiatal házasok, fél éve költöztek ide.



2023. ápr. 11. 09:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Jól tetted. Éljék diszkrétebben a magánéletüket.
2023. ápr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
8%
Így minden ember utálni fog. Előbb utóbb majd jól meg is vernek.
2023. ápr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem ritka az sem, hogy amikor balhé van, és segítséget kér a nő, akkor a rendőr amikor összecsomagolja a férfit, mert mondjuk tényleg hülye, akkor még később a nő megy panaszt tenni, hogy a rendőrök helyrerakták az urát! Miközben nemrég még pont hogy ő hívta a rendőrséget.

Ez ilyen dolog sajnos, van, akin mem tudsz segíteni.

Hagyd is a szomszédokat, majd leölik egymást ha ennyi eszük van.

2023. ápr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%
Honnan tudták hogy te voltál?Te vagy az egyetlen szomszéd?
2023. ápr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Úgy tudom, hogy az élet, a testi épség és az egészség elleni bűncselekmények esetén állampolgári kötelesség a rendőrség értesítése.


Ha neadjisten halálra veri a feleségét az a hülye f-sz, és kiderül, hogy te végighallgattad az egészet, de nem hívtad a rendőrséget, még akár neked is bajod lehet belőle, simán rádhúzhatják a segítségnyújtás elmulasztását.


Tehát jól tetted, és ha legközelebb a feleség vagy bárki más számon kér, nyugodtan elmondhatod neki ezt.

2023. ápr. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 D-Mano ***** válasza:
86%

Az a gond, hogy a családon belüli erőszak problémájára nincs normálisan kidolgozott rendszer Magyarországon. Így sajnos, ha megpiszkálunk egy ilyen dolgot, az a legtöbbször nem segít, néha viszont kifejezetten árt. 😕 Itt inkább ez a probléma szerintem, nem pedig az, hogy "beleszóltál" mások életébe.

Mindemellett teljesen megértem, hogy szóltál a rendőrségnek.

2023. ápr. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
4: ez egy 4 lakásos társasház, és egy hete már rájuk szóltam hogy még egy ilyen és hívom a rendőröket. Akkor is a férfi üvöltött, éjjel 2-kor.
2023. ápr. 11. 09:58
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Jól tetted!

Most már nyoma van a rendőrségen a dolognak, ha valami nagyobb baj történne akkor már nem mentegetőzhetnek azzal, hogy de hát senki sem jelentette nekik...

2023. ápr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon gyakori, hogy kiszolgáltatott helyzetben lévők félnek változtatni a helyzetükön.


Viszont a te esetedben van két érv, hogy miért nem az ő magánügyük:

1) Nem csak a feleség szenved, hanem a gyerek is. Egy gyerek szenvedését pedig nem lehet annyival elintézni, hogy az ő magánügyük. Szerintem egy bántalmazásnak önként alámenő felnőtt ilyen fajta döntése sem teljesen magánügy, de egy gyerek esetén végképp nem az.

2) Csendháborítás. Te pihenni szeretnél, nem egy magából kikelt férj ordibálását hallgatni. Ha ezen az egyszerű szabálysértésen kívül mást is talál a kiérkező rendőr, arról te nem tehetsz.

2023. ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

A rendőrnek elvileg szólnia kellene a gyámügynek a gyerek miatt.

Poén az, hogy egy mezei vérnyomáscsökkentő, nyugtató megoldaná az egész problémát, mert valószínű valami egészségügyi baja van a fószernak.

Legfeljebb impotens lesz tőle valamennyire, akkor meg a zasszony fog őrjöngeni....

2023. ápr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!