Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen lehetosegeim vannak a...

Milyen lehetosegeim vannak a szomszeddal szemben?

Figyelt kérdés

kertes haz, a szomszeddel nem vagyunk joban, de meg nem kifejezetten rossz sem a viszony.


Szoltunk mar nekik, hogy valamit kezdjenek a kutyaval, mert lehetetlen mellette elni. ugat mindig mint az orult, hajnalban arra kelunk, ha kimegyunk a sajat kertunkbe, akkor nem csak ugat, de ugral neki a keritesnek, acsarkodik, nem tudunk a teraszon enni, mert vegig ezt csinalja (nemcsak amikor eszunk)


mar szoltunk nekik, hogy csinaljanak vele valamit, de ok csak max raszolnak, hogy ne csinalja es ennyi


amugy egy magyar vizsla.


mindenkinel van kutya es termeszetes, hogy ugatnak neha-neha, de ez a kutya szerintem idegbeteg.


onkormanyzat/rendorseg/ugyved?


2023. ápr. 11. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Ki költöztetek oda előbb vagy a kutya?
2023. ápr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
2: Ez teljesen mindegy, egy kutya tartós tulajdonságai nem derülnek ki egy-két háznézéskor, természetes is lehet, hogy egy idegent akkor megugat.
2023. ápr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Harom eve koltoztunk oda, a kutyat tavaly szereztek be
2023. ápr. 11. 11:51
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jegyző, és birtokvédelmi eljárás
2023. ápr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, a kutya nincs megnevelve és természetes módon megugat titeket mert neki az a dolga, hogy a saját területét védje.

A szomszédunkban is egy hasonló korú kutya van és amikor engem meglát akkor hangosan ugatni kezd, nem hagyja abba. Pedig másokkal nem teszi ezt. Ennek az az oka, hogy engem nem ismer jól, a páromat, a másik szomszédokat viszont naponta látja kint a kertben, beszélni a gazdáival stb. Én vagyok az aki ismeretlen a kutyának mert engem nem ismer jól és még nem fogadta el, hogy az a normális ha ott vagyok. Amikor viszont eltakar a növényzet a kutyától akkor nem ugat.

Vagyis két utad van, ezek keveréke lenne a legjobb.

1. össze kell barátkozni a kutyával. Ehhez kell a szomszédod segítsége is, hiszen nem nyúlhatsz át a kerítésen, mert akkor harapni fog és még jobban ugat majd. Ellenben ha a szomszéd segít abban, hogy a kutya megismerjen, elfogadjon - esetleg adsz neki pár kutyakekszet is időnként, akkor utána már nem fog elmebeteg módon ugatni.

2. a kerítés legyen olyan amin nem lát át a kutya és nem is hall olyan könnyen titeket. Ezt is meg kell beszélni a szomszéddal előtte, hogy nem ellenében akartok esetleg falat csinálni, hanem a kutyát szeretnétek nyugodtabb környezetben hagyni. de a kerítés kevés önmagában, ha megjelentek akkor is ugatni fog majd időnként titeket. Ezért érdemesebb a kutyával barátkozni.

2023. ápr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#6 mar tobb mint egy eve van itt, es itthonrol dolgozunk mind a ketten boven lett volna ideje megismernie

a kerites melle epitettunk osb-bol falat, de azt az idegbeteg kutyat nem zavarja, ha hallja, hogy kint vagyunk, ugat es ugral a keritesre


a szomsed meg hulye, nem vagyunk kulonosebben joba. a multkor raszolt a kutyara, hogy "neked legyen mar tobb eszed"


szovel szerinte az a megoldas, hogy mi nem jarunk ki a kertbe...

2023. ápr. 11. 12:21
 7/12 anonim ***** válasza:
Önkormányzatnál kell jelenteni.
2023. ápr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Mivel a hatóságokra nemigen számíthatsz saját kézbe kell venni az ügyet. Mivel törvényesen elég kjorlátozottak a lehetőségeid (pl. nem mérgezheted meg) azért fogat-fogért alapon kell ljárnod. Én például telepítenék egy hangszórót a kerítéshez, ami jó hangosan bekapcsol minden alkalommal, amikor a kutya elkezd ugatni. Egy idő után meg fogják nevelni a kutyát.
2023. ápr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

"szovel szerinte az a megoldas, hogy mi nem jarunk ki a kertbe..."


Menjetek nyugodtan ki, főleg, ha a szomszéd is otthon van. Idővel csak megunja, hogy a kutyája őrjöng a kerítésnél.

2023. ápr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Én inkább pont hogy hergelném a kutyát ezek után. Egy idő után vagy a kutya fog kifáradni, vagy a gazdája únja meg.
2023. ápr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!