Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A gallyégetés is tilos, vagy...

A gallyégetés is tilos, vagy csak az avarégetés?

Figyelt kérdés
Az avarégetést soha nem értettem, mert azt mi régen se csináltuk amikor lehetett. De ha gallyat égetek egy évben egyszer az mennyivel károsabb, mint ha valaki egész télen fával, meg még ki tudja mivel tüzel? Nem beszélve a kemencében sütőkről, tábortüzet gyújtókról?

2022. szept. 26. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Igen, a gallyégetés is tilos. A fűtési célú égetés kályhában szükséges rossz, de annak is megvannak a szabályai. Az avarégetés, más kerti hulladék elégetése nem elkerülhetetlen, más módon is lehet hasznosítani, pl. komposztálással. Meg el is viszik a legtöbb településen a „zöld kukás” autók.
2022. szept. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Ezen a válaszon mi az istent pontoztatok le? Releváns, jogon alapuló felelet megfelelő indoklással.
2022. szept. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Már 4 nagy utánfutónyi gallyat elvitettünk, egy részét le is darálták. Vagy 100 ezerbe került, de újra keletkezett egy 2 méter magas kupac, amit nem lehet se zöldhulladékos zsákba, se összekötözve összeszedni.
2022. szept. 26. 13:55
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem, hogy ez nagy gond, de a települések vezetése az összes lakó nyugalmáért felel. Ezért a legtöbb helyen tiltanak mindenféle égetést, van ahol-még a grillezést, bográcsozást is.
2022. szept. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
Mindenféle kerti hulladék égetése tilos.
2022. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%

1-eske drága csillagom, ne sírjál! Én azért pontoztalak le, mert nem teljesen igaz amit írtál. A diófalevelet például én nem tenném be a komposztbe és van még néhány dolog amit inkább elégetek.

Kérdező a helyileg illetékes önkormányzatnál érdeklődj hogy nálatok pontosan mi a szabály. Nézz utána az ünkormányzati rendeletekben.

A Nemzeti Jogszabálytárban keress: [link]

Van ahol tiltják és van ahol zsákot is osztanak és ingyenesen elszállítják a kerti hulladékot.

Náleunk például hétfőn és csütörtökön lehet égetni a kerti hulladékot. Betartva a tűzgyújtási tilalmakat!

[link]

2022. szept. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%

A helyem a gyakorin nem változik a pirosoktól, de komolyan érdekelne, mi a fenét nyomogattok helytálló válaszokra?

Ha tetszik, ha nem ilyen mennyiségű gallyat régen sem volt szabad elégetni, amikor még nem volt tilos.

Ez a kérdező költsége. Lehet bérelni aprítógépet, akkor kisebb helyet foglal el, és elvitetni. Nincs más törvényes mód.

2022. szept. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%

6-oska! A kérdező már írta, hogy ezek nem opciók, amelyeket javasolsz neki.

azt meg nem tudtam, hogy pl. a Magyar Közlöny szintjén kellene pontos jogi szövegeket írni.

2022. szept. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

"ezek nem opciók"

Azt nem ő dönti el, hogy mi az opció. Ha az ő falujában tilos égetni, akkor tilos. Ennyi.

Neked nem kell jogi szöveget ide írnod, mert le van írva a helyi rendeletekben. Azt pedig nem tudjuk hol lakik a kérdező, ezért linkeltem csak a főoldalt. Ha megmondja hol lakik, kikeresem neki a vonatkozó helyi rendeletet - ha feltöltötték a rendszerbe.

2022. szept. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

9.


„3/9 A kérdező kommentje:

Már 4 nagy utánfutónyi gallyat elvitettünk, egy részét le is darálták. Vagy 100 ezerbe került, de újra keletkezett egy 2 méter magas kupac, amit nem lehet se zöldhulladékos zsákba, se összekötözve összeszedni.”

2022. szept. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!