Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha figyelmeztetés után köteked...

Ha figyelmeztetés után kötekedik (nagy a szája, lököd és esetleg megfogja az alkarom, nyakam) velem egy ember akkor megüthetem?

Figyelt kérdés
Van egy évfolyamtársam, aki régen osztálytársam volt, és mostanában eléggé nagy lett a szája. Volt konkrétan két eset ahol nagyon felidegesített ( az elsőnél nagyon be volt rúgva, én el akartam venni tőle a bort amit még ivott, majd ráfogott a kezemre és mondta hogy “Te ne nyúlkáljál a piámhoz” erre én elengedtem és hagytam. A másodiknál megtaláltuk a telefonját és sikerült feloldani pont amikor jött vissza, majd elkezdte megfogni a nyakam, fejem + löködött meg szájalt, mondtam hogy nem piszkáltunk semmit, meg nem is akartunk semmit piszkálni rajta de ő nem hitte el. Itt közbelépett egy barátom hogy álljon le a kérdéses személy, majd mondta hogy mégegyszer nem akarja látni hogy hozzányúlunk a telefonjához, aztán elment. Azt is érdemes megemlíteni hogy ez után nem mertem semmit se csinálni, nehogy elővegyenek, hogy engedély nélkül hozzányúltam a mobiljához). Mint említettem mindenkinek szájal meg úgy csinál mintha nagy lenne, pedig mindenki arról ismeri, hogy mennyire hülye. Visszatérve a kérdésre, ha figyelmeztetem, hogy ha mègegyszer meglök vagy megfogja valamimet akkor meg fogom ütni, és ennek ellenére is elkezd löködni vagy megfogni a kezem, esetleg üresen fenyegetőzni, akkor megüthetem? Őszintén szólva már kijárna neki, hogy valaki helyre rakja, de a jogi következményektől félek.

2023. ápr. 13. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"én el akartam venni tőle a bort "

"A másodiknál megtaláltuk a telefonját és sikerült feloldani pont amikor jött"

Nekem úgy tűnik - te nem férsz el tőle. Nem ő köt beléd,

te kezded.

Én sem örülnék ha piszkálnák a telómat mikor nem látom.

2023. ápr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen megütheted, csak majd kérd magad Levikétől másik cellába, mer az meg kilopja a szemed.
2023. ápr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kezdődött, hogy piszkáltam, hozzám ért, jogosan szúrtam le.

Erősen kérdéses, hogy önvédelem volt.

2023. ápr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én utzca harcos vagyok, mint 0rbán miniszterelnök úrunk, az jelenti, hogy 300 bunyó egyikéből sem lett rendőrségi ügy. És emlékszem, hogy a kézlefogás hatalmas hiba az ellenfél részéről, mert utána úgy lefejeltek kezdő utczai harcosként, hogy a földön fetrengtem kínomban.
2023. ápr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előbb elvennéd a piáját, aztán a telefonját is. Ha még verni is elkezded, miközben elveszed a dolgait, akkor rablásért visznek el. Az nem önvédelem ha valaki holmiját piszkálod és abban akadályoz a holmi gazdája.
2023. ápr. 14. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*** Mármint az nem önvédelem ha piszkálod a holmiját, akadályoz benne és te ezért ütnéd meg.
2023. ápr. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Öljétek meg magatokat
nov. 22. 21:39
 8/8 anonim ***** válasza:

#7.


Dühös vagy mert őszintén válaszoltunk a kérdésedre? Ez a 3 szó amit idetettél is arra utal hogy veled van probléma...

nov. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!