Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a jogszabály ebben az esetben?

Mi a jogszabály ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Üdv!

Jószomszédi viszony!!!


Udvarommal határos a szomszéd házfala, mindössze kb 2-3meter hosszban....

Amikor megvettük a házat, az ő házának lábazata kb 10-15centit volt látható... baromfiudvar volt a háza környékén, gaz, állatol, disznó, stb.... kuplerály....

És nem mellesleg a házára lejtett legalabb 2méteren az udvar földje...


Namost ezt a házat mi megvettük, felújítottuk.. letérköveztük...

Az ő házátol mivel kérte, elhagytam 50centit, és utána futtattam a kerti szegélyt...hogy ha egyszer szigetel lábazatot.. a szegély és a háza lábazata közt geotextil, majd fehér disz murva lett leszórva...a talaj, ami eddig kb a házanak lejtett, most kilejt az utcára... 3%os lejtéssel..

Mai nap átjött, és problémázott hogy régen több lábazata látszott ki mint most... erre mutattam neki képeket hogy téved....

Akkor utana felhozta, hogy anno megkert hogy hagyjak el úgy terepszintet, hogy 15centi látszodjon ki a lábazatábol... erre persze én nem emlekszem, való igaz, hogy beszeltünk a lábazatrol, de tudomasom szerint nem emlitett 15centit,csak hogy a meglévő kb 10-12 cm maradjon meg...


Na most ott tartok, hogy felrobbanok... 9.5cm látszik ki a lábazatábol... és ezen cirkuszol... agyvérzét kapok... először mondtam hogy akkor fogom, szétverem az egész udvart, hogy legyen meg a 15cm, de most azon gondolkodom, hogy ha ez miatt engem feljelent, hát akkor tegye!!!!!

Bele állok, lesz ami lesz...

Fotót kommentben mellékelek...


Mire számíthatok szerintetek? Van erre valami jogszabály??


Köszönöm



2023. ápr. 13. 18:22
 1/9 A kérdező kommentje:
2023. ápr. 13. 18:28
 2/9 A kérdező kommentje:
2023. ápr. 13. 18:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarsz belehalni egy ilyen ügybe? Ne tombolj, főleg ne egy fél centis különbségen ha most ez a vita tárgya és még fényképes bizonyítékod is van az igazadról. Nyugodtan vergődjön, majd megunja. Ettől neked nem kell agyvérzést kapni.

Amikor megcsináltad meg sem nézte az eredményt, hogy jól van az úgy neki? Ha megnézte és nem volt kifogása, akkor így járt, nincs miről beszélni. Ha nem nézte meg mert nem érdekelte, akkor így járt, nincs miről beszélni.

2023. ápr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 3-assal. Semmi okod, hogy egyáltalán foglalkozz ezzel.


Az egyetlen ok, hogy a jószomszédi viszony megmaradjon. Kvázi szívességet tegyél neki. Ezt eldöntöd, hogy akarsz-e. Ha nem, hát nem.

2023. ápr. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg. Hogyha átjön a te területedre az engedélyed nélkül problémázni akkor te jelentheted fel őt.
2023. ápr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Polgárjog, tulajdonjog elsőbbsége - a saját telkeden mindaddig kb. azt csinálsz, amit akarsz, illetve a szomszédjogokat nevesíti is a Ptk., valamint itt még a jogellenes károkozás kérdéses. Mi a szomszéd sóhaja tulajdonképpen? - mert az h. régen 15 cm volt a labazat, most még 9,5 cm nem alapoz meg polgárjogi igényt. Ha meg terület feltöltés sem volt..(és itt most nem kézi tereprendezésre gondolok).

Nyugodj meg, a szomszédot még finoman, de határozottan hajtsd el. Ne legyél bunkó, de határozott igen.

2023. ápr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyha átjön a te területedre az engedélyed nélkül problémázni akkor te jelentheted fel őt."


😂

2023. ápr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Amikor 4éve csináltam az udvart elsőnek, akkor feltöltöttem majdnem a lábazata szintig, tetejéig... hülye fejjel bele sem gondoltam hogy ez úgy nem jó... ekkor átjött, és JOGOSSAN leteremtett, kèrte hogy allitsam vissza az előző eredeti szintre... ezt másnap meg is tettem .. igaza volt, nekem se tetszett volna... leszedtem az eredeti szintre a terepet.. lefotóztam, videóztam is hogy vissza állítottam mindent ahogy kérte is. és ez úgy volt 3.5évig.. azóta többször volt nálunk, mérőszallaggal a kezében... amikor térköveztem, akkor is áthívtam, hogy a házátol közössen mérjük ki a garázsomnak szánt helyet, hogy jó e úgy, megvan e a kért 4m, nehogy utólag cirkuszoljon.. tehát többször volt nálunk, egyszer sem kötött bele a terepszintbe.. persze, mivel nem is bantottam azt.. és a térkövezés alatt sem hoztam feljebb a szintemet...

Bezzeg most, amikor minden kész, átjött, árgus szemekkel figyelve mindent, belekezdett nagy lendülettel abba, amit fentebb leírtam...

De azt ő sem várhatta volna el tölem hogy a lenti udvar, amiröl szó van, ami határos a háza lábazatával, szedjek le az EREDETI talajbol majdnem 10m3 földet azért, hogy neki legyen 15cm lábazata nem??? Mivel az a terület egy 10x19méteres placc, amiröl ha leszedek 5centit, akkor az 9.5m3 földet jelentene...



Ez szamomra felfoghatatlan...

Meg van csinálva igényessen, erre cirkuszol..

2023. ápr. 16. 20:58
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg és többet ne engedd be az ingatlanodra.


Kérdezd meg, hogy milyen veszélyhelyzettel járó okból akarja igénybe venni a Te(!) tulajdonodat képező ingatlant. Ha nincs ilyen, akkor bye.


Csak közvetlen anyagi vagy életet veszélyeztető helyzet (vö. szükséghelyzet) esetén vagy köteles beengedni Őt, akkor is csak abban az esetben, ha a saját ingatlanról a veszélyhelyzet elhárítása nem lehetséges.


Ami magát a kialakult helyzetet illeti, ha a szomszéd ennyire (már-mar saládtagként) részt vett a Te(!) magántulajdonod alakításának folyamatában, aligha van mit kifogásolni. 🙃

2023. ápr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!