Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Társasházi konfliktus -...

Társasházi konfliktus - megáll a zaklatás tényállása?

Figyelt kérdés

Az alattunk lakó nőnél csőtörés volt, ezért a vizesek szétverték a nemrég lerakott csicsás járólapot nála.


Ez egy 4 lakásos társasház, és benne van az alapító okiratban, hogy a vízvezetékek közösek. Oké, akkor a cső javításának árát osszuk 4 felé. Igen ám, csak mivel járólapot kellett törni, a csere + a járólap javítás áráról benyújtotta a számlát nekünk a nő. Ami fejenként 150 ezer lenne. Maga a cső javítás ennek a töredéke, azzal nincs baj.


Viszont mióta megmondtam ezt a nőnek, hogy a csőcsere rám eső részletét fizetem, mivel igen az közös tulajdon.

Erre kivágta a hisztit, hogy neeeem, neki ennyi meg ennyi kára van, szálljanak csak be a többiek a teljes összegbe.


Mondtam NEM. A csere rám eső részét fizetem, a járólap meg az ő problémája. Mutassa meg a vizes számláját, leosszuk 4 fele és probléma megoldva.


Lényeg, hogy azt azóta sem mutatta be, hanem követeli a 150 ezret. És 2 óránként zaklat mindenkit a házban, hogy ha x időn belül nem fizetünk, bíróságra megy. Hozzám is 2-3 óránként felkopog meg hívogatja a vezetékes telefont. Ez már zaklatás? Miért nem hajladó a vizes számlát bemutatni? Igen benne van a szabályzatban, hogy ha a vízvezetékkel van valami akkor 4 felé oszlik a költsége, ezzel nincs is baj, ez elfogadható. Viszont milyen jogon követeli rajtunk a nő az ő privát kárának a megtérítését?


És a zaklatás fennál már?



2023. ápr. 15. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Hagyd rá, menjen csak a bíróságra. Majd fizetheti a perköltséget is :D
2023. ápr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Nincs igaza a nőnek.
2023. ápr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem nem onnan kéne megközelíteni, hogy ez zaklatás vagy sem, hanem tisztán kéne látnia mind a 4 lakástulajdonosnak, hogy mit kell ilyenkor közösen kifizetni és mit nem.

Ehhez én nem értek.

Szerintem közösen kéne egy ügyvédet megkeresni, vagy ha más nem nyitott rá, akkor te egymagadban. Persze ez nincs ingyen, de ha azt mondja, hogy a járólapot is ki kell fizetnetek, akkor kár neked szívóskodni, ha meg azt mondja, hogy nem kell, akkor ezt írásban kérd tőle (mint ügyvédi állásfoglalást) és mondhatod a nőnek, hogy most azonnal induljon a bíróságra beperelni téged, mert ügyvéd adta írásba neked, hogy nem kell azt kifizetned.


Egyébként a másik két lakó hogyan vélekedik?

Nincs valakinek ügyvéd rokona, ismerőse, aki ingyen elmondaná?

2023. ápr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%

Most komolyan 150 ezren megy a balhé? :DD

Tényleg nagyon elszegényedett az ország.

2023. ápr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
4, mondom a számlaszámom
2023. ápr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
De a társasháznak csak van biztosítása… Az éppen erre (is) való.
2023. ápr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Ez így még nem zaklatás, mert nincs rendezve. (most az mindegy, hogy miért nincs rendezve, lényeg, hogy nincs)


Egyrészt mutasson számlát a vízvezetékcseréről. Másrészt pedig a burkolatról.


Ha a burkolatról nincs számla, akkor már nincs miről beszélni.

De a vízvezetékről is kellene. Viszont ott akkor is be kell fizetnetek, többi lakónak, a rátok eső rszét, max egy papírt írni, hogy ennyit és ennyit átadtam ezért és ezért. Akkor már jószándék meg van.


A burkolatcseréről is ha van számlája, és társasház, akkor egyértelműen kérheti a pénzt arra is. Ha más nem, szakértőt küldenek felmérni. Ehhez azonban kellenek dokumentumok és számla.


Ha van számlája, akkor a helyetekben felajánlanám, hogy mindenki fizet 20-20%-ot és legyen szent a béke. Papír róla és viszlát. Ha nem megy bele, akkor sajnos előbb vagy utóbb kell fizetni mindenkinek.


üdv, kisjogász2022

2023. ápr. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

Alapító okiratot is elő kellene venni.

Megnézni hogyan van szabályozva a közös vezeték (az ágvezeték általában a külön tulajdonhoz tartozik).

Viszont!

Ha a közös vezetéken történt javítás akkor a helyreállítást is a háznak kell rendezni.

Jobb esetben erre van a közös biztositás.

A tulajdonos köteles tűrni a javítást, de kérheti a keletkezett kár megtérítését.

2023. ápr. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

Bizony, ez nem annyira egyértelmű! Ha bíróságra megy a nő, akkor jó eséllyel bizony neki fognak igazat adni!

8-as nagyon jól látja! Van közös biztosítás?

2023. ápr. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!