Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elküldenétek őket az anyjukba,...

Elküldenétek őket az anyjukba, vagy tűrnétek még nekik?

Figyelt kérdés

4 lakás van az emeletünkön: az enyémen kívül még 2 minigarzon, csendes, intelligens, valóban dolgozó szomszédokkal. És van még 1 nagy lakás is, ahol egy 4 tagú brancs lakik: 2 szülő + 2 gyerek. Sajnos pont ezek a falszomszédaim és egyre kevésbé bírom már őket cérnával. 1 éve költöztem ide, akkor egy ideig mondhatni meghúzták magukat, de pár hónapon belül kimutatták a foguk fehérjét. Az az alapvető gond, hogy a szülők ügyeletes rendfenntartónak képzelik magukat és ha valami nem tetszik nekik, elmebeteg módjára elkezdenek ütni-vágni-csapkodni, és nem csak éjszaka. A közös falunkat is rendszeresen kopogtatják, gyakorlatilag semmit nem tolerálnak. Hozzá kell tenni, hogy alattuk egy elég primkó család lakik, ahol gyakran van zsibvásár hangulat. Szóval részben érthető, hogy idegbetegek lettek, de ez akkor sem mentség a viselkedésükre. Egész nap a négy fal közt lebzselnek kb, úgyhogy nem csoda, hogy egyre inkább idegbeteggé válnak. Például olyanért is rögtön elkezdenek csapkodni, ha hetente kétszer kemény 2-3 percre bekapcsolom az elektromos borotvámat, hogy megborotválkozzam. De ugyanezt eljátszották már WC lehúzásnál vagy a függöny behúzásánál és nem késő este... Gondolják, hogy létszámfölényben vannak és nekik mindent lehet. Egy barátom mondta, hogy ha az ő falát kezdenék el ütni, ő úgy visszadörömbölt volna már, hogy legközelebb kétszer is meggondolnák, elkezdjenek-e zajongani. Sajnos én nem vagyok ilyen vehemens, és szerintem élvezik is, hogy kb mindent megcsinálhatnak. Közben meg iszonyúan megjátsszák magukat, facebookon is megy a képmutatás ezerrel. Egyik kedvenc mozzanat ennek kapcsán: egyik este 8-9 óra között is elkezdték ütni a falamat, csak mert be merészeltem húzni a sötétítő függönyömet. Utána kb 1 órával a jóasszony szivárványszínűre változtatta a profilképét és alatta ömlengett, hogy "peace and love for all". Csoda, hogy a plafon nem szakadt még rájuk... Arról nem beszélve, hogy úgy közlekednek a lakásban, mint egy elefántcsorda, a bejárati ajtójukat is úgy csapkodják, mint szél a budiajtót. De ugye ez teljesen természetes. Persze ha más kettőt lép a saját lakásában, már rögtön kezdődik az idegbeteg csapkodás.


Bocs, hogy hosszú lett, de már eléggé el vagyok keseredve, és gondoltam, kiírom magamból a nyűgömet, hátha volt vagy van más is hasonló helyzetben. Nyilván a költözés fog pontot tenni ennek a tragikomédiának a végére, ami tervben is van, de pár hónapig még nem ugrálhatok. Kíváncsi vagyok, ti mit tennétek a helyemben, hogy kezelnétek ezeket. Az biztos, hogy idomításra szorulnak, de egyedül egy ilyen branccsal szemben nem egyszerű fellépni. Előre is köszöntem a válaszokat.



2021. aug. 17. 08:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
0%
A mi családunk nem szokott zajongani. Probléma esetén, az illetékest kell megkeresni.
2021. aug. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
98%
Szervezz nekik egy laza hétvégét, - amikor non-stop szól a rendőrség által még nem szankcionálható hangerőn valami jó kis gyermekdal, - mondjuk Slayer! 08:00-22:00-ig, kívánságműsor közkívánatra! Te meg el vagy egy másik szobában! Tiszta haszon, - mert egy idő után nem marad nekik fal csapkodásra alkalmas eszköz, a te faladat nem teszik tönkre - szemben a sajátjukkal, - kezük-lábuk lila lesz, ha azzal kezdik el csapkodni a falat eszközkészlet hiányában és az irányított pihenési lehetőség is meg fogja tenni a kellő hatását. Eljön az idő, amikor változásokat fogsz észlelni a kölcsönös viszonyulás területén, de ha nem, akkor ismétlés!
2021. aug. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy WC-lehúzásra átkopognak, akkor én szépen átmennék, becsöngetnék, és kedves mosollyal megkérdezném, hogy miért kopogtak. Van-e valami probléma, vagy tudok-e valamiben segíteni nekik? Ha azt mondják, hogy zajongtam, akkor elmondanám, hogy lehúztam a WC-t. És ártatlan arccal tovább kérdezném őket, hogy szerintük ha az ember oda üríti szükségletét, akkor mit kéne csinálnia? Ők mit szoktak csinálni ilyen helyzetben? Ők nem húzzák le? Hanem?

De mindezt finom, érdeklődő hangon, kedves mosollyal az arcomon (persze ehhez elég nagy önuralom kell, ezt elismerem).

2021. aug. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%
Hadd kopogtassanak. Azért csinálják, mert tudják, hogy zavar téged. Ha átakarnak menni, ne nyiss ajtót, hiába dörömbölnek. De azért csak nyugodtan végezd a dolgod. Klopfolj húst meg ilyenek. :) Semmi joguk beszólni neked.
2021. aug. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
92%
Ha olyasmi áthallatszik, mint a függöny behúzása vagy a villanyborotva zúgása, ott komoly gond van a falak vastagságával és zajvezetésével. Panel? Hány fal közös? Ha egy-kettő, akkor jóval olcsóbb hangszigetelni, gyakorlatilag két nap alatt megvan. Nálam is volt egy vékonyabb fal, mert le választott lakás, a hálószobánk a konyhájukkal volt szomszédos. Üveggyapot plusz gipszkartonnal leszigeteltettem, 15 cm-t mondjuk elvett a szobából, de oda tettem a szekrénysort, és tök jól leszigetelt minden zajt. Ezt nem azért javaslom, hogy nekik legyen jobb, hanem így te fogod őket kevésbé hallani, a dörömbölés is tompább lesz, ha még folytatják.
2021. aug. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
35%

A bosszúállás és a helyzet elmérgesítése előtt azért én átmennék előbb beszélgetni. Nyugodtan, megfontoltan, a tényekre szorítkozva, személyeskedés nélkül. Ahogy ők, te is a plafon vagy a dologtól az első másodpercben, pedig már egy éve ott laksz. A fácét meg tudod nézni, másnak tudsz panaszkodni, gyakoris kérdést ki tudsz róla írni, de kommunikálni még nem tudtál.

Itt lenne az ideje.

2021. aug. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
97%
Csengess be hozzájuk, amikor megtelt a vödör nálatok emberi ürülékkel és mondd meg nekik, hogy hoztad az aktuális adagot - annak érdekében, hogy ne zavard a nyugalmukat!
2021. aug. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
17%

Még mindig az a tévhit él, hogy este 10-ig lehet zajongani, pedig nem. A zenei hangerő pedig szubjektív, ha valaki mást zavar, akkor könnyen hívhatja a rendőröket délelőtt 11-kor is, a járőrök előtt pedig már nem lenne akkora az arc. Ilyen az, amikor két idegbeteg találkozik, aztán mindkettő megszívja. A szabványos magyar panel élmény a sok mérges, ideggyenge emberrel. Ráadásul egy panelban nem csak ketten laktok, szóval a szánalmas zenebonával a többi lakót is szívatjátok.

Fel kell nőni.

2021. aug. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
98%
A lakás rendeltetésszerű hasznalatával járó zajokat el kell tudni viselni a társashazban élőknek. Minket azért jelentettek föl mert pl. járunk ( nem cipőben, nem csapkodva) a lakásban. Sok az elmebeteg sajnos.
2021. aug. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
95%

HoGGGYYY meRRRészelsz járkálni a saját lakásodban?!

- Vicceltem!

2021. aug. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!