Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtegyem a feljelentést ? Ki...

Megtegyem a feljelentést ? Ki a nagyobb f..?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap mentem egy szülinapi házibulira kocsival, nem ittam, gondoltam pár órára rá eljövök úgyis, dolgom volt stb. Többiek már ott voltak, késve értem oda, kint cigiztek és amikor megjöttem, úgy gondolta az egyik srác, vicces lesz ráülni a motorháztetőre.


Kipattantam, lerángattam egyből, visszaugrott megint, lerángattam megint. A probléma csak, hogy behorpadt a motorháztető ( egy igényesen tartott, jobb minőségű kocsiról beszélünk ) ami bár valamelyest visszapattant, egy egész nagy területű horpadás ott maradt, elég szembetűnő.


A sráccal ma meg akartam beszélni, vártam hogy "sajnálom, sokat ittam stb stb" és hogy állja a kárt, sőt, akár a felezésre is hajlottam volna.. ehelyett a bocsánat kérés se érkezett meg, sőt, én vagyok a patkány, ez már ott volt rá akarom kenni.


A rongálás egyébként több, mint 50 ezer forintba fog kerülni, sajnos két helyen egész mélyen benyomódott, ha fényezni kell akkor ebben az árkat.-ban kezdődik, de a lakatolás is munkadíjjal, sajnos- vagy nem sajnos így-úgy ívelt a motorháztető, és elég rossz helyen van.


Ő nem hajlik semmire, én vagyok elvileg a hibás. Hétfőn megszeretném tenni a feljelentést a "haverom" ellen, van kép, ismert a tettes, egyértelmű a kár.


Ti erről mit gondoltok?



2023. ápr. 15. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor nem kiugrálni és rángatni kell, hanem azonnal kamerát kapcsolni és felvenni. Aztán megcsináltatni a szervizben, számlát kérni, majd a bizonyító videót megtartva a legközelebbi közjegyzőnél fizetési meghagyásos eljárást indítani a gyerek ellen.
2023. ápr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kép van az esetről, akár videó is valakinél szerintem.
2023. ápr. 15. 21:14
 3/12 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem te vettél hulladék kocsit, hogy attól behorpad, hogy ráülnek. Normális kocsinak akkor se lesz baja, ha ugrálnak a motorháztetőn.
2023. ápr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát az ugrálás talán túlzás, de valóban egy ember ráülésétől nem szabadna annak behorpadnia.
2023. ápr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Lehet egy Ladát le lehet terhelni egy ponton 140kilóval, egy könnyített BMW motorháztető nem bír el 80 kilót a legközepén, extrázva egy ráugrással.. ez van :D Aztán a hulladékodat majd elviszi az autómentő a leállóból.
2023. ápr. 15. 22:26
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fizet, behajtanám kőkeményen.
2023. ápr. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hülye egy helyzet, de egyértelműen nem te vagy a hibás.

Jogi úton tudod érvényesíteni mindenképp. A bizonyítékokat gyűjtsd be elsőnek, képek, videók, a tanúktól pedig írásban, hogy ugye te is láttad, hogy xy ráült a kocsimra és emiatt horpadt be...ezeket elmenteni, kinyomtatni.

A közjegyző és az ügyvéd is pénzbe kerül elsőként, ezzel csak az a baj, amit mondjuk utólag ki lehet vele fizettetni. Én ügyvédre szavazok inkább.

2023. ápr. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11%
Elég szar autó lehet ha egy raulestol behorpad.
2023. ápr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Az élethelyzetből megítélve elég fiatalkák vagytok, csináltasd meg a kocsit ,a számlát pedig vidd a srác faterjának.
2023. ápr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Koszi szepen a valaszokat, igen az utolsora en is gondoltam egy eleg jarhato utnak tunik, ha nem persze a #7 es otlete jatszik. Tenyleg koszi!


#8 Szeretnel te ilyen kocsit :D Na most meg toldd el a kotladat.

2023. ápr. 16. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!