Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha a nagyobb kamasz, 16-17...

Ha a nagyobb kamasz, 16-17 éves, de még éppen kiskorú gyerek tetoválást/piercinget csináltat a szülő engedélye nélkül, sokak miért reagálnának feljelentéssel?

Figyelt kérdés

Mármint, hogy feljelentést tesznek az ellen, aki megcsinálta a tetoválást, vagy a piercinget. Sokan ezen az oldalon ilyen választ adnak.

Jó, tetoválás esetén még úgy, fogjuk rá értem a feljelentést, mert az nem csak annyi, hogy leveszed, volt nincs, de attól, hogy a tetováló fel lesz jelentve még nem tűnik el a gyerekről. Sőt, a megcsinálták neki szülői engedéllyel nem feltétlenül jelenti azt, hogy megbízhatatlan helyen volt. Lehet csak nézték már 18-nál idősebbnek a gyereket, nem kértek személyit, a kitöltött lapon meg egy kicsit idősebbnek írta be magát a kamasz. Vagy lehet kérték a személyit, és utána elég volt, hogy telefonáltak a szülővel. Szülőnek meg bármelyik barát kiadja magát telefonon keresztül. Azon túl, hogy én most tizenhét éves vagyok, tegyük fel kitalálom csináltatok egy tetkót, kifizetném a diákmunkás pénzemből, de szülők nem mennek bele, és tegyük fel nagyon akarom, és megcsináltatnám valahogy kijátszva a rendszert, egyébként soha nem tennék ilyet, nem szeretek másokat bajba keverni, de ha mégis megtettem, otthon lebuktam és tudom, hogy a szülők feljelentést tennének a tetováló ellen, hát én semmi képpen nem mondanám meg, hogy ki csinálta, vagy legalább várnék addig, hogy megenyhüljek, ha arra van esély.

Piercing még plusz fülbevaló esetén meg főleg nem értem a feljelentés szándékát. Hát ha annyira ellenzi a szülő, akkor fél perc kiszedni, volt nincs, helye beforr.

Nem azt mondom, hogy ne legyen ennek következménye, mert legyen, szabjanak ki valami büntetést akár, vigyék el vizsgálatokra, hogy nem-e van fertőzés az esetleges kétes körülmények miatt, de szerintem feljelentést tenni nem túl értelmes ötlet, mert abból a gyerek nem igazán tanul semmit, mert nem ő járta meg legjobban, meg különben is, lehet az is át lett vágva, aki megcsinálta. Meg tényleg, a feljelentés nem teszi meg nem történté. Sőt, azt még külön támogatom, hogy szóljanak annak, aki megcsinálta a tetoválást, vagy piercinget, hogy legközelebb jobban figyeljen a vendégei korára, hogy többször ne forduljon elő ilyen.


Miért jut eszébe mégis sok szülőnek ilyen esetben a feljelentés?



2020. júl. 17. 10:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Mert idióták. Tökéletes szülők az ő gyerekük szent és sérthetetlen azért. Bűnbakot kell keresni mert mindenki hibás csak ő nem. A tetkoval meg bird ki azt az 1évet már
2020. júl. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ja, én nem szeretnék tetoválást a közeljövőben, igaz pár hónap és 18 leszek. Max akkor csináltatnék, ha lenne egy olyan minta, amit minimum másfél éve akarok, szóval ha most rögtön kitalálnám, hogy mit akarok, akkor már majdnem 19 lennék, mire eljutnék oda hogy csináljuk :D. Bár félek a tűktől, szóval.... :D

Csak a kérdés eszembe jutott az itteni, régebbi kérdésekre kapott válaszokat látva. :)

2020. júl. 17. 10:16
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Ha a szülő engedélyével történik, akkor nem hinném, hogy utána feljelentenék a tetoválót. Gyanítom van ennyi esze a művésznek, hogy lepapírozzák az engedélyt.

Viszont ha engedély nélkül történik, akkor igen is joga van a szülőnek feljelenteni. Ugyanis 18 év alatt szülői beleegyezés szükséges. Akármennyire pedáns a hely, a szabály az szabály. Ha nem akar magának gondot a tetováló, akkor betartja.

2020. júl. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hát én is azt mondom, hogy le lett papírozva, csak mondjuk pont nem kért személyit, a gyerek meg egyel idősebbnek írta magát. Vagy mondjuk azt mondta, hogy szülő nem tud jönni, de felhívhatja, és mondjuk egy barátja számát adta meg, aki kiadta magát szülőnek.

Persze itt nem figyelt oda rendesen a tetoválást, vagy piercinget készítő illető, de azért nem ő a fő hibás szerintem.

2020. júl. 17. 10:51
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem kér személyit, akkor az a tetováló hibája. Felelőtlen volt. A telefonos bemondás meg megint nem hiteles. Mind a 2 esetben a tetováló hibázik. A személyit el kell kérni, ha nincs 18 akkor meg közölni, hogy akkor megcsinálja, ha a szülő személyesen megjelenik, és írásban engedélyt ad.
2020. júl. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
En értem, hogy hibázik, de attól hogy feljelentést tesznek ellene a gyerekről nem jön le a tetkó. A gyerek nem sokat tanul az esetből, mert nem őt vonják legjobban felelősségre.
2020. júl. 17. 11:05
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Ennyi erővel a gyilkost se vonjuk felelősségre, hiszen az áldozat attól nem fog életre kelni. Megszegte a szabályt a tetováló, és igen, ha a szülő úgy látja jónak, jelentse fel. Mert akkor legközelebb már körültekintőbb lesz, és más gyereke nem jár így.
2020. júl. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Még (szomorú, hogy) nem tudod, de létezik olyan hogy társadalmi felelősség.

Feljelentem, mert nem akarom, hogy más szülő (gyereke) is így járjon. Egy olyan hely, ahol ilyen slendrián módon kezelik a szabályokat, másban is trehány lehet, pl: a higiéniai követelmények betartásában. Te akarnád, hogy fertőzött tűvel dolgozzanak rajtad?

2020. júl. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azért a gyilkosságot és a tetoválást ne vonjuk egy kalap alá. Kezdjük ott, hogy a gyilkosság nem közös megegyezéssel történik.


Én nem érzem társadalmi felelősségnek azt, hogy kapásból feljelentek valakit. Én csak azt mondtam, hogy a gyerek nem tanul belőle, ha más viszi el a balhé nagyrészét. Mert lássuk be, tönkretenni valakinek a karrierjét, az tényleg a balhé nagyrésze kategória. Azt teljes mértékben támogatom, hogy ha valaki egy ilyen eset után felveszi a tetoválóval a kapcsolatot és megkérdezi, hogy hogyan történt. És max ezután mérlegeli a feljelentést.

2020. júl. 17. 11:41
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

"Mert lássuk be, tönkretenni valakinek a karrierjét, az tényleg a balhé nagyrésze kategória."


Nem kisszivem, a saját karrierjét teszi tönkre az, aki nem tartja be a szakmájára vonatkozó szabályokat.

Banális példa: a kreatívan könyvelő könyvelő is maga megy bíróság elé, hiába akart volna csak a megrendelő kedvére tenni.

Gyerek vagy még ehhez.

2020. júl. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!