Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtegyem a feljelentést ? Ki...

Megtegyem a feljelentést ? Ki a nagyobb f..?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap mentem egy szülinapi házibulira kocsival, nem ittam, gondoltam pár órára rá eljövök úgyis, dolgom volt stb. Többiek már ott voltak, késve értem oda, kint cigiztek és amikor megjöttem, úgy gondolta az egyik srác, vicces lesz ráülni a motorháztetőre.


Kipattantam, lerángattam egyből, visszaugrott megint, lerángattam megint. A probléma csak, hogy behorpadt a motorháztető ( egy igényesen tartott, jobb minőségű kocsiról beszélünk ) ami bár valamelyest visszapattant, egy egész nagy területű horpadás ott maradt, elég szembetűnő.


A sráccal ma meg akartam beszélni, vártam hogy "sajnálom, sokat ittam stb stb" és hogy állja a kárt, sőt, akár a felezésre is hajlottam volna.. ehelyett a bocsánat kérés se érkezett meg, sőt, én vagyok a patkány, ez már ott volt rá akarom kenni.


A rongálás egyébként több, mint 50 ezer forintba fog kerülni, sajnos két helyen egész mélyen benyomódott, ha fényezni kell akkor ebben az árkat.-ban kezdődik, de a lakatolás is munkadíjjal, sajnos- vagy nem sajnos így-úgy ívelt a motorháztető, és elég rossz helyen van.


Ő nem hajlik semmire, én vagyok elvileg a hibás. Hétfőn megszeretném tenni a feljelentést a "haverom" ellen, van kép, ismert a tettes, egyértelmű a kár.


Ti erről mit gondoltok?



2023. ápr. 15. 20:53
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Lezárás képen, elég érdekesen sikerült az eset, főleg a kocsi szempontjából.. ha már ennyien érdeklődtetek.


Egy BMW 4-es sorozat az érintett, idén 10 éves. Nem a lekoszlott szétrúgott kisebbségi gép, egy teljesen rendben levő, értéket tartó 100 ezer km-es darabról van szó.


A motorháztetőre egyébként 2-3 ember ráült, máshol semmi baja sem lett, hiszen úgy, ahogy mondjátok, bírnia kell. Gyári tetőről beszélünk, dupla lemezelt merevítésekkel teli, szép ívekkel. [link]


Azzal, hogy a srác így úgy 2 percig fetrengett rajta, vagy ezt az egyébként szerelőm szerint ragasztott merevítést a két lemez között sikerült meggyengíteni, vagy teljesen elbaszni. Közvetlen az eset után volt egy Balaton fel-le utam, a horpadás közben kidolgozta magát, semmi sem látszott.


A motorháztető minden centije kemény, benyomhatatlan..


Ez az egy része viszont puha, nyomásra is komoly gyengeséget mutat.

[link]


A szerelőm még gyári tetőnél ilyet nem látott, nem tudom mi lehetett ennek a körülménye, miért engedett el.. stb.. akár gyártásnál hiba, bármi.. sajnos ilyenek történnek, de elég szarügy. Persze, a motorháztető nem erre van tervezve.


A szopás része már csak az, hogy nagyobb sebességnél az útviszonyok, kátyúk olyan rezonanciát tehetnek a két lemezbe, hogy nem befelé nyomódik be, hanem az alatta lévő bármi kifele egy pontban kitolja a motorháztetőt, szinte kifele horpasztva.


Két ilyen aprónyi kinyomódás van, persze töri mindenhonnan a fényt, és csúnya. Megoldása nincs, új motorháztető. Bontottat venni + fényezés, 100-150 ezer.

2023. ápr. 18. 07:06
 12/12 anonim ***** válasza:
23%

"Szeretnel te ilyen kocsit"


Ami papírvékony? Köszi nem. Ha egy ráüléstől behorpad akkor egy balesetnél halott vagy. Nekem jó a terepjárom ami van. ;)

2023. ápr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!