Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hányszor lebbezhet fel valaki...

Hányszor lebbezhet fel valaki egy ügy miatt?

Figyelt kérdés

Pl, Feljelenti egy illető a szomszédját, kisebb dolog miatt, ami őt zavarta. Ami nem nagy dolog, max az ő személyiség jogait sértette.

Illetve ha már egyszer fellebezett, de másodszor is megteszi, mert a rendőrség nem foglalkozott ezzel az ügyével, akkor meddig folytathatja ezt?

Köszönöm a válaszokat!



2023. ápr. 16. 23:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer.
2023. ápr. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is egyszer, utána max ráírják a határozatra, hogy Fellebbezésnek helye nincs.

De legközelebb úgy kérdezz fellebbezéssel kapcsolatban, hogy "Szerintetek hányszor lehet fellebbezni egy ügy miatt?"

Nem, nem vagyok magyartanár, csak ez a "lebbezhet fel" nagyon szúrta a szemem.

2023. ápr. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

"Nem, nem vagyok magyartanár, csak ez a "lebbezhet fel" nagyon szúrta a szemem."


Hibásan.

A fellebbezés valóban a "feljebb" szó régies írásmódjából alakult önálló jogi szakkifejezéssé.

Ahogy voltak Feljebb vitel-i (fellebbviteli) bíróságok.


Fellebbezni egy adott ügyben csak egyszer lehet. Ezt követően is nyitva állnak jogorvoslati lehetőségek (perújrafelvétel, stb.), de ezek már nem olyanok, mint a fellebbezés. Feltételhez kötöttek, stb.

2023. ápr. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Most akkor szerinted, ha hibásan szúrta a szeme, az azt jelenti, hogy nem is szúrta a szemem?:D

Mutass egy olyan jogi oldalt, ahol a "lebbezhetek fel" szófordulat helyes.

2023. ápr. 17. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*szemem
2023. ápr. 17. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat.

Kedves 2-es. Először is, köszönöm a válaszod s egyben okosságaid...

Igaz, kérdésem nem effélé irányult, mert akkor más témába írtam volna ki a kérdésem. Én azt mondom neked, ha már helyesírás, akkor ugyanúgy igaz ez a kérdés elolvasására, s annak értelmezésére, megválaazolására!

Ha tanárkodni szeretnél úgy előtted a tanári pálya, ahol nyugodtan okíthatod az embereket, illetve nem kell messzire menj, mert itt gyakorin is tudsz találni nálam értelmetlenebb, helyesírási hibával kiírt kérdéseket.

Jó keresgélést.

Ha legközelebb ecy adott kérdést mész olvasni, rászánod az idődet, főleg úgy hajnal tájékán, akkor azt értelmezd és válaszold meg, amennyiben megértetted. Hiszen ez at oldal arról szól leginkább, hogy kérdéseket teszünk fel, amikre válaszolunk tudásunkhoz mérten!

Szép hetet neked

2023. ápr. 17. 07:26
 7/10 anonim ***** válasza:
A fellebbezés szóban a fel- nem igekötő !
2023. ápr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fellebbezni egyébként egyszer lehet.

(ha még nem emelkedett jogerőre egy ítélet.)


Hatósági (rendőrségi) ügyben - a véglegessé válásig - hozott határozat esetén is van fellebbezés, illetve rendőrségi határozattal szemben panasz, vagy felülbíráltai indítvány.


De - jelzem - összevissza írogatsz.


A személyhez fűződő jogok (és nem személyiségi jogok) megsértése miatt nem jelentünk fel senkit, hanem sérelemdíj iránt polgári pert (kereset) indítunk......

valamint az ilyen jogsértés nem a rendőrségre, hanem a bíróságra tartozik.


Feljelenteni szabálysértés vagy bűncselekmény miatt lehet valakit...


És mi az, hogy a rendőrség nem foglalkozott vele?


Ha nincs (még) határozat, az nem azt jelenti, hogy nem foglalkoztak vele, csak annyi, hogy tart még a vizsgálat.....tudod itt vannak határidők....


Ha meg van határozat, annak kötelező része a jogorvoslati kioktatás.

A határozat rendelkező részében benne van, hogy lehet - e fellebbezni, hova kell benyújtani, milyen határidőben, hány példányban...

2023. ápr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7:


Olvasd:


"fellebbez – ‘ügyét magasabb törvénykezési fórum elé viszi’.

A fel határozószó középfokából (fellebb, feljebb) alakult -z igeképzővel."

2023. ápr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Bizonyára elkerülte a figyelmed, hogy válaszoltam a kérdésedre a 2. számú válaszodban.

Mégpedig: "Szerintem is egyszer, utána max ráírják a határozatra, hogy Fellebbezésnek helye nincs."

A többi lehet, hogy a szemedben okoskodásnak tűnik, de hidd el, jobb benyomást keltesz, ha nem úgy használod a kifejezést, hogy lebbezhetek fel....

Neked is minden jót!

2023. ápr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!