Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogalap van arra, és...

Milyen jogalap van arra, és mi a morális indok amögött, hogy a szent farkast lelövő vadászra kommandósok törjenek rá, vagy bíróság elé állítsák, vagy akár letöltendő szabadságvesztést kapjon?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint meg van határozva törvényileg egy ilyen jószág eszmei értéke ami 250 000 Ft, jogos lenne tehát ezzel az értékkel kiküldeni egy sárga csekket a címére, amit szépen befizet + esetleg a jeladó rendszer értéke. Illetve esetleg amiatt kaphat valamit, mert nem jelentkezett, sőt eltűntette a nyomokat, megrongálta a jeladó berendezést.


Ezen felül a vadászat szabályozását nem ismerem, azon belül kaphat eltiltást esetleg vagy valamiféle büntetést.


Viszont ez már nonszensz, hogy egy ország ezen felháborodjon, meg hogy kommandósok törjenek rá erre az emberre.


Mi volt ez, valami szent állat? Komolyan már törzsi vallási szintre süllyed az emberiség ezzel az állat és földanya kultusszal.


Ha én XY magánszemély 300 ezeres törzskönyves kutyáját vagy egyéb háziállatát elgázolom, és nincs bennem annyi hogy felvállalom, hanem pl. a saját kertemben elásom a tetemet vagy a folyóba dobom, vagy meghúzom az autóját parkolás közben, és okozok neki egy többszáz ezres kárt, majd elhajtok, akkor az gerinctelenség, nem a tévedés, hanem az hogy nem vállalom fel, de kommandósok akkor sem törik rám az ajtót, emberölésért, különösen nagy összegű csalásért, drogkereskedelemért, stb. mennek maffiózók az emberre meg kaphat szabadságvesztést. Nem az ha tévedésből lelő egy 250 ezres állatot vagy akár elgázol egyet, ami bárkivel megtörténhet.


Normális világban még az kap kártérítést a vadásztársaságtól akinek a kocsija elé kiugrott a vad.


2023. ápr. 18. 12:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

#8

Aki nem vega, az nem is ellenezheti védett állatok hobbicélú kinyírását, vagy mi?

(Én vega vagyok, mielőtt belém kötnél, de szerintem ez két tök más dolog)

2023. ápr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
33%
Hát nem egészen, mert nem azt irtad hogy bobbi célú, hanem hogy gyilkosság , ha pedig az akkor egy tyúk megölése is az! Amúgy nem eszek húst, szóval egyet értek, csak akkor büntessünk már minden gyilkost ne csak az egyiket!
2023. ápr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
26%

#12

Én nem írtam se azt hogy gyilkosság, se azt hogy nem az.

Mindenesetre mivel az országban védett fajról beszélünk és eltűnt a tetem, nyilvánvaló hogy hobbivadászat történt, hiszen hivatalos utasítást nem kaphatott a kilövésre, ha pedig sérült, menthetetlen állapotban találta volna és humánus okból lőtte volna ki akkor nem dugja el a tetemet. Ez egy retkes orvvadász, nevezzük nevén. :)

2023. ápr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
55%

13.

Akkor miért te válaszoltál a kettes helyett vagy miért nem irtsd oda, hogy nem te vagy a kettes?


Én neki tettem fel a kérdést a 8-9-ben .

2023. ápr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Erdészetre jártam, bár nem vagyok vadász de az alapokat tudom. Aki kimegy vadászni az tudja mit csinál. Aki fegyvert vesz a kezébe azt lehessen felelősségre vonni. Egy vadász amikor belenéz a puska távcsövébe az gondolja át mielőtt meghúzza a ravaszt. Bizonyosodjon meg róla mi van a célkeresztbe. Ha nem tudja mi az nem lőhet. Ez az ember tudta az ott egy farkas. Ott volt a hatalmas jeladó is a nyakán. De ha nem ismerte fel, ez az ember tudta, hogy ha vét felelősségre lesz vonva. Tudta, hogy börtönbe kerülhet, mert kikérdezték a szabályokról mielőtt engedélyt kapott. Ennek tudtába ment ki aznap. nincs itt szükség arra, hogy menetegessük. Most majd a sportvadász egyesületek óvatosabban adják ki az engedélyeket. Mert hemzsegnek bennük az olyan emberek akik arcoskodásból vannak ott semmi tisztelet nincs bennük a természet iránt.

A felháborodás is jogos. Én is gyűlölöm amikor valaki magyarozik, a magyar ilyen meg olyan. De az van, hogy ez a történet tényleg nagyon ciki ránk nézve. Így is sokan elkerülik ezt az országot, tudom sokan azt gondolják "és akkor mi van ne is jöjjenek", de nem az a normális gondolkozás. Ezt látják, bement az a farkas abba a kelet-európai koszfészekbe és persze egyből ki is lőtték. Különben nekem ez a nagy figyelem kellemes meglepetés. Egy egészségesen működő társadalomban ez nagy felháborodást okoz. Olyan sok minden történt az elmúlt időszakban aminek ki kellett volna Bernie a biztosítékot, de beágyazták a kultúrharcba vagy átvitték a kormány- ellenzék közti acsarkodasba. Aki meg ebbe nem hajlandó részt venni az belefásulva rezignálva nézi az eseményeket vagy teljesen ignorálja. És mennyi olyan ember van aki itt ennél a történetnél is mint ebben a kérdésben számon kéri mi ez a nagy haborgas legyen már kuss ez csak egy farkas! Az van, hogy politikában írthatjátok egymást, de legalább a kivágott farkasokat hahgyjátok békén mert az erről nem tehet.

2023. ápr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
5%

#14

Bárki válaszolhat. Ha privát beszélgetést szeretnél kezdeményezni valakivel akkor írj neki privát üzenetet, arra csak ő tud reagálni.

2023. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
11%

16.

Hú ehhez már ész kéne,nem azt írtam hogy nem irhatsz hanem nem irtad oda hogy nem te vagy akitől kérdeztem!


Wtf?

2023. ápr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

#17

Igen, mindenki értette. És?

2023. ápr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk azért az is szégyen, hogy persze végigment már nem egy országon minden gond nélkül, aztán hol máshol lőnék ki mint a modern és civilizált magyarországon.... Bár igazából sebaj, a világ szemében mi eddig is a balkánhoz tartoztunk, ez már nem sozt vagy szoroz igazán semmit.
2023. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!