Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek azokról,...

Mi a véleményetek azokról, akiket pénzbüntetésre ítélnének valami miatt, nem lennének kötelesek "leülni", de ők mégis a letöltendő szabadságvesztést választják?

Figyelt kérdés

Ezek az emberek valamiféle mártírok, "jól megmutatják" a rendszernek, vagy egyszerűen hülyeséget csinálnak?

Nyilván híres emberek kapcsán jutott eszembe, de tudok olyan átlagemberről, aki szintén ezt tette.


2009. okt. 18. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

valaki mártír akar lenni

valaki meg azért mert szegény

2009. okt. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ha nem ért egyet az ítélettel, és elvből nem akar pénzt adni a ganéknak, pedig mondjuk futná rá, akkor inkább leüli. igaza van. ha nincs is rá pénze eleve, akkor pláne igaza van.
2009. okt. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van.

Pénzbüntetést nem adnak nagy bűnökért.

Ez kb. olyan, mint amikor még volt egyforintos, akkor egy zacskó egyforintossal fizeted be a párszáz forintos bírságot.

Számolgassátok, vazz' :P

2009. okt. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
az biztos h én se fizetnék nekik egy fillért se
2009. okt. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nemsokára 30 napot kell ülnöm a közúti szabályok kisebbfokú megsértéséért.
2009. okt. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt már megint mindenki kever mindent. Az utolsónak, az más ha szabálysértés miatt van és azt elzárásnak hívjuk. Amire a kérdező gondol az az ha valakit bűncselekmény elkövetése miatt pénzbüntetésre ítélnek, de nem fizet és ezért átváltoztatják szabadságvesztésre (letöltendő szabadságvesztés megint más, ott eleve szab. vesztre ítéltek, és nem függesztették fel.)

Ja és attól kérdezem, aki azt mondja, hogy ő is leülné inkább, hogy akkor is leülnéd, ha 300 napi tételt kaptál volna, az azt jelenti, ha nem fizetsz 300 napig ülsz, majdnem egy évig? (egyébként min 30, max 540 napi tételt lehet kapni és 100 latt nem nagyon szoktak adni.) Ennek semmi köze a rendszer kijátszásához.

2009. okt. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, hogy kinek mi éri meg, az egyénfüggő. Magának kell eldönteni. A 300 nap már nem biztos, hogy jó buli. De nekem van olyan rokonom, aki kapott valami piszlicsáré büntetést a rendőröktől, bement hozzájuk, hogy zárják be, inkább leüli. Neki jó úgy is, dolgoznia nem kell, a nyugdíjat kapja az idő alatt is. Aztán a sünök hajtották el, hogy menjen a francba, majd letiltják a nyugdíjából :D Még börtönbe se mehet az ember! :D
2009. okt. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek, amit te írsz az megint más, az szabálysértés volt és ott az a szabály, hogy: A pénzbírságot meg nem fizetés esetén - ha a közigazgatási végrehajtás általános szabályai szerint, illetőleg adók módjára nem hajtható be - közérdekű munkára, illetőleg elzárásra kell átváltoztatni.

A rokonodnál be lehetett hajtani, ezért ne lehetett elzárásra átváltoztatni. Hülye lenne az állam hagyni, hogy minden nyugdíjas leülhesse a 10-20 napokat ahelyett, hogy fizetne.

2009. okt. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez a baj, látod. Pedig igény, az volna rá. :P
2009. okt. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, kíváncsi voltam, van-e aki úgy gondolja, mint én. 11.09-es válaszoló, elnézést ezt tényleg nem jól írtam, de így gondoltam.
2009. okt. 19. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!