Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntethető az a munkavállaló...

Büntethető az a munkavállaló aki habár be van jelentve, de feketén kasszázik?

Figyelt kérdés
Be vagyok jelentve a munkahelyemen de ahogy egyre több ideig dolgozom majd ott engem is meg fognak kérni hogy ne használjam a pénztárgépet, tehát feketén kasszázzak. Lebukás esetén csak a főnökömet büntetik meg vagy engem is?

2023. máj. 2. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Téged is, mivel lényegében te hajtottad végre a csalást.
2023. máj. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Főleg téged, a főnököd úgyis letagadja, hogy ilyesmire kért volna.
2023. máj. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Téged fognak megbüntetni és mellékesen a céget is.

Barátnőm zöldségesben dolgozott és elfelejtett számlát adni a vásárlónak mert sokan álltak előtte. Valóban elfelejtette, nem volt náluk szokás, a főnökét már büntette miatta a hatóság.

Na, pont az a vásárló volt az adóhivataltól és azonnal meg is büntették. a másik felét a főnökétől kapta mert a céget is büntették az alkalmazott miatt.

2-nek igaza van, a főnök akkor is letagadja ha valójában ő adta az utasítást. De mindegy mert az ellenőröknek ez nem számít, ha tetten érnek valakit akkor büntetnek. Ez a dolguk.

De az esetek többségében csak sima vásárlók lesznek és ha mázlid van akkor nem fog ott ellenőr járni évekig. Csak kérdés lesz-e mázlid?

2023. máj. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"majd ott engem is meg fognak kérni hogy ne használjam a pénztárgépet, tehát feketén kasszázzak."


Erre mit mond a Munka Törvénykönyve?


"A munkavállaló köteles megtagadni az utasítás teljesítését, ha annak végrehajtása más személy életét, testi épségét, egészségét, vagy a környezetet közvetlenül és súlyosan veszélyeztetné.


A munkavállaló megtagadhatja az utasítás teljesítését, ha annak végrehajtása munkaviszonyra vonatkozó szabályba ütközik, vagy életét, testi épségét vagy egészségét közvetlenül és súlyosan veszélyeztetné."


Ha nincs jogosítványod, és a munkáltató arra utasít, hogy vezesd a céges autót, akkor megteszed? Ugye, hogy nem.


Mindig Te döntesz...

2023. máj. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!