Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Penészes albérlet miatt...

Penészes albérlet miatt bírósági pert indítani? Mennyi az esélye hogy én veszítem el?

Figyelt kérdés

Életem első albérlete és naiv voltam.

Alig egy hónapja élek itt és a lakás erőteljesen penészedik (alagsori lakás)

Ha most ilyen rossz a helyzet,akkor nyirkos novemberi napokon el fog szabadulni a pokol.

A lakást állandóan szellőztetem,több flakon hypot,szavot elhasználtam,valamint saját pénzen közel 65 ezer forintért vettem pára mentesítő gépet és járattam állandóan,de ugyanúgy penészedik a lakás.

Beköltözés után pár nappal vettem észre hogy a mosógép belseje is erőteljesen penészes.


Mennyi az esélye hogy ha a tulaj elutasítja a kaució visszafizetését és bíróságra kerül az ügy akkor én veszítem el a pert?

Ugyebár akkor nekem kell fizetni a bírósági per költségeit


Ilyen esetben ha szerződést bontok,akkor visszajár a kaució?


2023. máj. 10. 17:33
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Tegyük fel közjegyzővel postázok neki fizetési meghagyást,ő elutasítja,bírósági perré alakul a dolog. Fizethetem az ügyvédet,majd ha a bíróság a tulajnak ad igazat,akkor nekem kell fizetnem a perköltség összegét.

Erre ezek fényében mennyi az esély?

2023. máj. 11. 14:12
 12/13 anonim ***** válasza:

5-ös/8-as: DE, van köze a kaucióhoz, mert ha a szerzödés egy évre szól, ha a bérlö saját hibájából mond fel elöbb, a kaució nem jár vissza, de ebben az esetben igen, mert a lakásnam olyan hibája van, ami jogossá teszi az azonnali felmondást!


7-es: a kauciót eleve nem lehet lelakni, másrészt ha a kérdezö azonnal ki akar költözni, akkor nem akar még két hónapig ott élni, másrészt a kaucióra szüksége van a következö lakás bérlésekor

2023. máj. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
12, itt vergődik kb 1,5 hónapja
2023. máj. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!