Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fegyveres rablásnál súlyosbító...

Fegyveres rablásnál súlyosbító tényező, ha az elkövető lead egy figyelmeztető lövést is?

Figyelt kérdés
Tehát hogy nem csak fenyegetőzik, hadonászik a fegyverrel, meg követeli, hogy pakolják ki a kasszát, hanem a nyomatékosítás végett (és hogy biztos komolyan vegyék) lead egy lövést is, mondjuk beleereszt egyet a plafonba vagy a falba. És élestöltény. Akkor, ha elkapják, a leadott lövés miatt esetleg hosszabb időre ítélik el, mintha anélkül rabolt volna?

2023. máj. 17. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fegyveres rablásnak minősül..+10év a sitten
2023. máj. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
A golyó okozta rongálást is ráverik
2023. máj. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Igen.

A fegyverrel való kényszerítés, a fegyver használata, és a majdenm uccsó' a célzott lövés.

Fokozatok az elbírálásban.

2023. máj. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én olyasmire gondoltam, hogy esetleg abba áll bele a vád, hogy a golyó akár gellert is kaphatott volna, és eltalál valakit.
2023. máj. 18. 10:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha egyébként jól kivehetően senkit sem veszélyeztetett vele, pl belelő a mennyezetbe vagy bármibe ami elnyeli és nem tud róla lepattanni pont annyit fog kapni mint figyelmeztető lövés nélkül.
2023. máj. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Én olyasmire gondoltam, hogy esetleg abba áll bele a vád, hogy a golyó akár gellert is kaphatott volna, és eltalál valakit."


Abba beleállhat, de feltételezzük már, hogy pont nem olyan hülye senki, hogy az acél tartópillérre lő.

2023. máj. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez így semmi.

Az ilyen "fegyvehasználat" un. büntetlen utócselekmény, amit az alaptényállás - fegyverrel elkövetett rablás, ami minősített eset - körében értékelnek.


Itt legfeljebb annyi lehet, hogy a plafonban okozott kárt is meg kell térítenie.

2023. máj. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!