Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezzel a problémával tudok a...

Ezzel a problémával tudok a Fogyasztóvédelemhez fordulni?

Figyelt kérdés
Műanyag ajtót vásároltam. Nem értek hozzá, azt gondoltam, hogyha vastagabb az ajtó és tömör, akkor hangszigetelt. Kértem egy árajánlatot arra, amit kinéztem, és hozzátettem, hogy "Célom, hogy minél jobban hangszigetelt és hőszigetelt legyen.". Kaptam egy árajánlatot, sokaltam az árat és úgy gondoltam, ha vékonyabb az ajtó és tömött, az is meg fog felelni. A vékonyabb ajtót beszerelték. A lépcsőházból minden behallatszott, ha csend volt a lakásban. Reklamáltam, hogy én hangszigeteltet szerettem volna. Erre az ügyintéző annyit közölt, hogy "Természetesen az első ajánlatunkban szereplő 88MD-s ajtó hang- és hőszigetelése jobb, de mivel Ön nem ezt választotta a termék magas ára miatt, így az olcsóbb típust ajánlottuk ki Önnek, melyet Ön el is fogadott és megrendelt." és arra az ajtóra tudják kicserélni az ajtót, amit először felajánlottak. Az ajtót kicserélték, de szinte nincs különbség, a lépcsőházból minden behallatszik, ha valaki normál cipőben le, fel megy, még az is. Megkérdeztem a gyártót, nem gyártanak hangszigetelt ajtókat. Az ügyintézőnek közölni-e kellett volna velem rögtön az első válaszában, hogy Ők nem építenek be hangszigetelt ajtókat. A beszélgetések email-en keresztül történtek. A kérdésem, hogy ezzel fordulhatok a fogyasztóvédelemhez? Ha igen, akkor az nekem járulhat plusz pénzzel?

2023. máj. 18. 19:02
 1/1 anonim ***** válasza:
92%
Nyugodtan!
2023. máj. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!