Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi EU-s támogatás jár 1...

Mennyi EU-s támogatás jár 1 hektár szántóföld után?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy van a területalapú támogatás ami kb. 80ezer Ft hektáronként, de vannak úgy tudom azon kívül más támogatások is pl. a fiatal gazdáknak járó támogatás ami szintén olyan 60-70 ezer forintot jelent hektáronként. Tehát mik azok az EU-s támogatások amiket lehet igényelni a földekre? Mert erről eléggé csak a lapítás van ha megkérdezek valakit. A föld bérlő meg ugye érthető módon szépen el sumákolja ezeket a támogatásokat, hogy aztán felvehesse őket a tulaj háta mögött, ezzel is jól átverve azt...

2023. máj. 19. 16:19
1 2
 1/11 mindentudó99 ***** válasza:
61%
Miért verne át? Ha 80 ezerben egyeztetek meg annyit ad. Ez nem arról szól hogy te minden támogatást zsebre tehetsz helyette. Ha kevesled kérj többet
2023. máj. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A támogatás a parcella használójának jár, nem a tulajdonosának. A tulajdonosnak annyi jár, amit ki tud alkudni.
2023. máj. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de nem ez volt a kérdés. Mi van a fiatal gazdáknak járó támogatással, hogyan lehet megigényelni és pontosan mennyi az összege 1 hektár földre?
2023. máj. 20. 03:30
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 Tudom, hogy annak jár aki használja, de azt bele szokták építeni a bérleti díj összegébe tudtommal, tehát ha mondjuk jár összesen 140.000 Ft EU-s támogatás a földre hektáronként, akkor a 140.000 Ft + afelett egy bizonyos összeget kell alapul venni a megegyezés során, vagy tévedek? Miért is kellene azt figyelmen kívül hagynom, hogy az EU-s támogatások összege nagyobb mint amennyit egy évre fizetni akar nekem?
2023. máj. 20. 04:08
 5/11 mindentudó99 ***** válasza:
50%
Honnan veszed ezeket dolgokat amit írsz? Ki mondta azt hogy az összes támogatást át kell adni a bérlónek?
2023. máj. 20. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 Akkor mi alapján állapítják meg a bérleti díj mértékét, ha ezek a dolgok amiket írtam nem számítanak? Mifelénk pofátlanul alacsony bérleti díjakat szoktak felajánlani és rögtön úgy kezdik, hogy minimum 5-10 évre kössek velük szerződést. Őszintén, ki az a hülye, aki ilyen bizonytalan gazdasági helyzetben kiadja 5-10 évre a földjét mint a mi most van?
2023. máj. 20. 10:04
 7/11 mindentudó99 ***** válasza:
Mennyit ajánlanak?
2023. máj. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Mennyit ajánlanak?"


#7 Bocs, de valahogy nem érzem azt, hogy pont az oldal legnagyobb fideszes trolljával kellene megbeszélnem a részleteket.. A lényeg, hogy olyan összeget ajánlanak ami nekem nem megfelelő, innentől kezdve nincs üzlet. Ennyi a dolog lényege.

2023. máj. 20. 18:17
 9/11 mindentudó99 ***** válasza:
Akkor meg mit vergődsz? Mit gondolsz majd neked adják az üzemanyag támogatás az aszáj a belvizkár minden fillerét? 80 -90 ezer. Ennyi. Műveld magad akkor zsebre rakhatsz mindent. Ja hogy akkor dolgozni is kellene vele? Budös a munka mi? Mit gondolsz majd fél millát hetktaronkén? Majd felébredsz
2023. máj. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 Köszi.. Hát, ennél szerencsére a legrosszabb ajánlat is magasabb volt eddig, konkrétan 140-ezret ajánlottak érte legutóbb, de nem fogadtam el.. Nekem 200ezer alatt hektáronként felejtős a dolog, és max. 1 évre kötök szerződést
2023. máj. 20. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!