Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy tudom a volt bérlő...

Hogy tudom a volt bérlő földhasználati jogát megszüntetni?

Figyelt kérdés
A föld bérlője nem fizette a bérleti díjat,így felmondtuk a szerződést januárban.Most viszont 100%-ra beigényelte a terület alapú támogatást, a földhasználat még az ő nevén van.A földhivatalban azt mondták,ez csak birósági perrel lehetséges a föld használatának megszüntetése.Igaz ez? MIt tehetünk?

2015. máj. 27. 17:33
 1/1 EagleHUN ***** válasza:

Valószínű tényleg csak perrel lehet megoldani.

Hogyan mondtál föl, és ami fontosabb hogyan tudod bizonyítani a fölmondását a szerződésnek?

Hogyan tudod bizonyítani hogy annó nem fizetett az illető?

Ha ezekre a kérdésekre tudod a választ akkor van esélyed a perben nyerni szerintem.

Az már más kérdés miért nem jutott eszetekbe a földhasználatot is visszaíratni a hatóságnál?

Valahogy ezt is meg kell majd magyarázni.


Amúgy nem a tavalyit igényelte meg? Mintha utólag adná az állam a támogatást és nem előre, de ebben nem vagyok biztos. Ha a tavalyit kérte az még jár neki. De ennek inkább nézz utána.

2015. jún. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!