Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számítsak és mit tehetek...

Mire számítsak és mit tehetek ha a gyerekemet (8 éves) tévesen jelentették fel a rendőrségen mert összekeverték valakivel?

Figyelt kérdés
Adott egy 4. osztályos kisebbségi kislány akit múlt csütörtökön egy fiú bántott az iskolában, a pontos részleteket nem tudom, elvileg orvosnál is voltak. Az én kisfiam (2. osztályos) logopédia foglalkozásról ismeri a kislányt, de semmi kontakt nincs köztük ezenkívül. Mára kiderült, hogy a kisfiam egyik barátja volt a verekedő (3.osztályos) és innen eredhet a kavarodás is mert sokat vannak együtt. A kislány szülei nem tudom honnét szedték az én gyerekem nevét, de állítólag bementek a rendőrségre és az én gyerekem ellen tettek feljelentést. Hála az égnek a fiam aznap (amikor a verekedés volt) nem is volt iskolában, Budapesten voltunk szakorvosi vizsgálaton (így mindenképp védve érzem őt!) A kislány speciális igényű, el van maradva a korosztályától. Nem valószínű, hogy érthetően tudná elmondani mi történt és ki tette. A szülőket nem ismerem, hogy előre tisztázzuk a dolgot. Az iskola meg nem adhat ki adatokat. A gyerekem osztályfőnöke egyelőre nem hallott a dolgról mert hozzá fordultam először segítségért. Ő is teljesen ledöbbent. Természetesen kiáll a gyerekem mellett mert tudja, hogy nem ő volt! Az iskolát nem kereste még a rendőrség. Mire számíthatok? Kijönnek házhoz és megbilincselik? Vagy küldenek egy levelet és az alapján be kell menni a rendőrségre kihallgatásra? Vagy az iskolának jelzik és akkor ők hivatalból intézkednek? Az én gyerekem nevét ki tisztázza? Remélem ez nem kerül valami bűnügyi nyilvántartásba...Nagyon felháborító a dolog és tehetetlennek érzem magam...Sőt félek is mert mi van ha megtudják a címünket és ide jönnek patáliázni :( Mi tényleg nem tehetünk az esetről :(
2023. máj. 25. 10:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat! Kicsit megnyugodtam! Aki megkerdőjelezte az aggodalmam realitasát annak írom, hogy a magyar törvények sokszor elég furcsán vannak alkalmazva és sokszor a vétlen, sértett, áldozat van megbüntetve. Pl.: Amikor a rablót baleset éri rablás közben és akit kirabolt azt ítélték el és hasonlók...
2023. máj. 25. 13:20
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

"de semmi kontakt nincs köztük ezenkívül"


Kapcsolat


Ha már ide emigráltál, legalább a nyelvet tanuld meg rendesen!

2023. máj. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12-es, áruld el, ez az "ide emigráltál" miért kellett ide?


A kérdezőt zsidónak, cigánynak vagy határon túlról idetelepült magyarnak gondolod? Akármelyiknek, rendkívül sértő ez a mondatod!

2023. máj. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
12-es! Az 1810-es évekig visszamenőleg szegedi, szolnoki és békéscsabai felmenőkkel rendelkezem (előbbi anyakönyveket nem találtam a családfa kutatásnál) Azt hiszem ez elég, hogy magyarnak tekintsem magam :) Nem tudom miből gondoltad, hogy külföldről jöttem. Egy idegen eredetűnek vélt szó miatt ilyen furcsa következtetéseket vonsz le? Te csak és kizárólag magyar szavakkal beszélsz? Ami valójában lehetetlen dolog hiszen a nyelv folyamatosan változik (különböző történelmi események formálnak, népek befolyásolnak stb). Vagy a párom miatt írod mert külföldön van? Ő tény, hogy külföldön dolgozik, de szintén nem külföldi :) Kamionozik mert kettőnk keresete így elég ötünknek.
2023. máj. 25. 19:52
 15/16 anonim ***** válasza:

"A kislány szülei nem tudom honnét szedték az én gyerekem nevét, de állítólag bementek a rendőrségre és az én gyerekem ellen tettek feljelentést."

"A kislány szülei nem tudom honnét szedték az én gyerekem nevét, de állítólag bementek a rendőrségre és az én gyerekem ellen tettek feljelentést."


Tehát azt írod, a megvert kislány szüleivel nem találkoztatok még, nem is tudjátok, hogy kicsodák egyáltalán. Akkor honnan tudjátok, hogy feljelentették, vagy fel akarták jelenteni a gyerekedet? (Egyáltalán nem kötekedés, csak kíváncsi vagyok.)

Illetve egyáltalán mit takar a 'verekedés' ennél az esetnél? Meghúzták a haját, adtak neki 2 pofont, vagy félholtra rugdosták?


Amúgy szerintem se kell tartanod, a gyerek kora miatt nem büntethető, illetve valszeg a rendőrségnek se lesz kedve ilyen gyerekcsínnyel foglalkozni. Jó eséllyel azt mondja/mondta nekik, hogy rendezzék le iskolán belül az igazgatóval meg az osztályfőnökkel.

2023. máj. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
A régi ovis dadusunk szólt, hogy az oviban a szülők beszélgettek (a kislány testvére ovis, a dadus csoportjába jár) és név szerint említették az én gyerekem. A dadus rá is kérdezett akkor amikor hallotta mert meglepődött a dolgon. Aztán összefutottunk és mert bizalmi a kapcsolatunk megkérdezte tőlem is, hogy mi történt. Én meg ugye azt sem tudtam miről van szó... Nem tudom pontosan mit értettek a verekedés alatt, ha minden igaz megrúgta a lányt többször:( de ezt már csak pletyka szinten hallottam...Az iskola nem is tudott az esetről csak a tanárnőnk tőlem amikor informàlódtam. A verekedő fiú szülei viszont pénteken a suliba maguktól bemenetek az igazgatóhoz. Remélhetőleg tisztáztak mindent. Már nyugodtabbak vagyunk.
2023. máj. 28. 02:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!