Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor minden esetben...

Ilyenkor minden esetben megindul az eljárás hamis vád miatt, vagy ha nem hogyan kell bizonyítani?

Figyelt kérdés
Ha például XY bosszúból feljelent engem hogy adócsalásból vettem új autót a NAV viszont mindent rendben talál nálam akkor automatikusan megy XY ellen az eljárás hamis vád miatt? Vagy ha nem és emiatt én XY-t jelentem fel hamis váddal akkor ott milyen bizonyítási eljárásra van szükség? Elég bizonyíték az ő korábbi feljelentése illetve hogy a NAV mindent törvényszerűnek talált vagy pluszban milyen bizonyítékra van szükség ilyenkor?

2023. máj. 25. 17:07
 1/1 DK-s ***** válasza:

Nagyon kevered a fogalmakat, mint a laikusok többsége. Senki nem tud FELJELENTENI senkit. Bejelentést tud tenni a hatóságnál, az kivizsgálja hogy megalapozott -e a gyanú, és ha igen, akkor a hatóság tesz feljelentést az ügyészség felé. Az pedig elrendeli a nyomozást.


A hamis vád csak akkortól "indul", amikor valaki tanúsít rólad tényt, amiről kiderül, hogy hamis volt. Tehát például mint szemtanú, azt állítja hogy téged látott. Aztán kiderül, hogy te nem lehettél. Vagy azt állítja például hogy egy, nála talált lopott holmit tőled vett, amiről kiderül hogy nem igaz.


Vagyis mást, bűncselekmény elkövetésével hamisan vádol. A bejelentés nem vádolás, csak gyanú.

2023. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!