Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben a hagyatéki ügyben mit...

Ebben a hagyatéki ügyben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hagyatéki eljárásban vagyok érdekelt.

Hárman vagyunk örökösök, ebből az egyik félnek van jogi képviselője.

A jogi képviselő telefonos beszélgetésben megengedhetetlen stílust engedett meg magának. (R@banc, rohadt k@cs@g szem@tláda, nagy pofájú és hasonlók)

Lehet elleni tenni bármit is? Folyamatosan kifogásokkal él az ügy menetében, mindent megkérdőjelez, lassítja a folyamatokat.

Ügyvédi kamara felé lehet ezt jelezni?


Illetve, a hagyatékban szerepel két lakóingatlan, melyek 2 éve teljesen lakatlanok. Az ingatlanokhoz csak a jogi képviselővel rendelkező érintettnek vannak kulcsai.

2 éven keresztül folyamatos rezsiköltségek merültek fel, mert az érintett fél feltekerte a fűtést, használta az áramot és a vizet. Ezen költségeket kifizette, ám hagyatéki hitelezőként követeli ezen díjak kifizetését. Többszöri kérésünk ellenére sem lehetett üzembeni tartási díj ellenében kikapcsolni a közüzemeket.

Nekem ezt kötelességem kifizetni, ha meggátolni sem tudtam a fogyasztást?

Nagyjából 1millió+-nál járnak a közüzemi díjak.

Mit tehetek és mit nem tehetek?



2023. máj. 26. 16:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#9, az a gyanúm, hogy itt már a bíróság előtt megy a vita. A közjegyző - ha nincs egyezés -, átadja a hagyatékot ideiglenes hatállyal és mehet a bíróság előtt a további cirkusz.
2023. máj. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
#11: Nem biztos, a kérdező hagyatéki tárgyalásról írt. Sajnos vannak ilyen örökösök (jelen esetben a jogi képviselő), akik ott húzzák, halasztják az ügyet ahol csak tudják. És leginkább csak azért, hogy a másik felet szívassák. Szintén összevont hagyatéki ügyem volt, amiben ingóleltáraztunk az egyik fél kérésére. Minden OK volt, átadtuk közjegyzőnek, majd jött a végzés, hogy a másik fél részéről az egyik érdekelt kéri az ingatlanban a ingáságok leltározását. Amit már egyszer megcsináltunk (megjegyzem: egy kupac szemétről volt szó, értéktelen vackokról). Persze ki kellett mennünk, idéztünk újra mindenkit. Na, ki nem jött el? Hát persze, hogy az, aki kérte. Az örököstárs ügyvédje el is mondta, hogy konkrétan a tárgyaláson ki is jelentette a faszi, hogy csak azért kéri, hogy a tesóját megszívassa. Az, hogy a mi időnket rabolta és hátráltatta kb. 600 másik ügy intézését, kicsit sem érdekelte. Nem tudom mi lett a vége, de nagyon remélem, hogy a közjegyző kiszabott rá valami jó is bírságot a hatósági munka akadályozásáért (sajna a mezei ügyintézőknek nincs is jogosultsága, pedig sokszor jó lenne).
2023. máj. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Értem.

Elég szomorú, hogy ezt megtehetik. Gondolom, a gázszámla is attól lett ilyen magas, mert "véletlenül" jól feltekerve hagyta a konvektort..

2023. máj. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!