Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyaték ügyben segítség!...

Hagyaték ügyben segítség! Meghalt az apám, nem ismertem, nem is tudtam, hogy tavaly meghalt. Most kaptam hagyatéki tárgyalásra idézést. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Pár értéktelen földdarab az örökségem, amit az élettársa megterhelt a temetés költségeivel, amit nekem kell fizetnem.

A folyószámláról amit szintén én örököltem, a pénz a halál után eltűnt az élettársnál, akinek már nem lett volna joga a pénzhez nyúlni. A házat a lakást, ajándékozási szerződéssel az élettárs a halál előtti 1 hónappal megkaparintotta. Mégis jogos akkor, hogy fizessem a temetést?


2009. ápr. 15. 10:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy tudom, hogy nem érvényes az ajándékozás, hiszen téged nem tagadott ki hivatalosan,így Te vagy az örököse az ingatlanoknak. Pláne, ha akkor már tudni lehetett, hogy a halál be fog következni. Nem szeretnék okoskodni, mert nem vagyok jogász. Mindenképp kérdezd meg egy szakértőtől, mert az a gyanúm, hogy nem lesz itt vész. Esetleg lesz egy nem rövid pereskedés.
2009. ápr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:)) Az nem is érdekelne ha nem örököltem volna semmit, hiszen nem is ismertem. Csak szemét dolognak tartom az élettárstól, hogy a temetési költséget velem fizetteti ki. Gyeden vagyok, honnan gondolja, hogy 300 ezret csak úgy letudnék akasztani egy "vadidegen emberért"?
2009. ápr. 15. 10:41
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk teljesen ugyanez volt a helyzet.Én temettem el a hugommal.A mi pénzünkből.Úgy gondoltam, nem érdemes veszekedni, meg majd én megmutatom egy olyan embernek , aki sosem törődött velem, hogy lehet ezt másképp is.A temetés óta nem voltam a síron, nem is megyek ki.
2009. ápr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fog tudni lehúzni, de mindenképpen kérj tanácsot egy jogásztól. Szigorúak a törvények az örökösödési jogokkal szemben pont az ilyen esetek miatt.
2009. ápr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%

Én ügyvéddel mennék.

Hivatalosan bejelentett élettársa volt, vagy csak együtt éltek?

A folyószámláról kérhetsz a halotti anyakönyvi bizonyitvány birtokában kivonatot, ha a halála után vették le róla a pénzt, akkor azt vissza kell kapnod. (Sajnos, ha előtte vették le, akkor nem nagyon tehetsz semmit.) A földeket értékeltessétek fel, hátha nem annyira értéktelenek, ha többet érnek mint a temetési költség akkor érdemes megtartani és eladni őket.

Mit értessz az alatt, hogy megterhelte a földeket?

A temetési költségeket neki számlával kell igazolnia, a te örökségedből csak annyit vonhat le, tőled csak annyi pénzt követelhet, amit számlával tud igazolni.


Ha úgy látod, hogy csak rosszul jönnél ki az egészből, akkor vissza is utasíthatod az örökséget. Ez azt jelenti, hogy nem örökölsz semmit, de nem is vagy semmilyen költségért felelős.

Beszélj egy ügyvéddel.

2009. ápr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az utosónak írom, hogy 300 ezer a föld értéke a papíron amit kaptam, a temetési költség 300 ezer ft. A folyószámláról hiányzik 400 ezer forint, amit a halál után vettek fel, a bankban ezt megmondtá, és , hogy már nem lett volna joga a számlához nyúlni. Nem tudom, hogy papíron is élettársak voltak, vagy nem. Mert 1 éves korom óta nem látogatott meg az apám, nem törődött velem.
2009. ápr. 15. 10:54
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a hagyatéki tárgyalás után (ahol apád bankszámláját is öröklöd)tégy rendőrségi feljelentést és ez alapján a rendőrség visszakeresi a bankautomata kamerájából, hogy ki vette fel a pénzt.És ha ez a bankszámla nem volt közös az élettárssal, vagy nem az élettárs volt a kedvezményezett, akkor ez lopásnak minősül és büntetést von maga után.Feltéve persze, ha olyan helyen vette fel a pénzt, ahol van kamera is.
2009. ápr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Az örökség az örökhagyó halála napjakori állapoton alapul. Tehát, ha volt az örökhagyó halála napján pénz a számláján, akkor az a tied. A hagyatéki eljárás során kötelezni fogják az élettársat, hogy fizese vissza a pénzt. (Ha pénztárban vette fel, akkor az aláírás a bizonyíték, ha kártyával, akkor a felvétel)
2009. ápr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Öröklésnél amint írták lemondhatsz minden hagyatékról, viszont olyat is lehet, hogy csak a földekről lemondani, a többit mindent örökölnél (ha van adósság azt is).


Egy hamvasztásos temetés mondjuk nem kerül 300 ezerbe....

Gondolom ha nem vállalja senki, az önkormányzat eltemetteti.

Esetleg egyeztetni az adott önkormányzattal ezügyben, vagy temetési segélyt kérni.

2009. ápr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a hagyateki targyalasra mindenkeppen menjel el!

Amit ide leirtal, ez meg nem a teljes tortenet, de a targyalason a kozjegyzonel majd (mert oda kell menned)mindent kerdezzel meg!

O pontosan elmagyarazza neked a jogaidat, mi hogy mukodik!

De mindenkeppen menjel el a targyalasra, es mondjal el mindent, amit tudsz! A kozjegyzo annak a 400ezernek, a foldeknek, a temetesi koltsegnek is utanajar, elmagyarazza neked, ne feljel!!!

Sajnos voltam mar hagyateki targyalason en is, de ne felj, nyugodtan kerdezzel majd ott!

2009. ápr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!