Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetőeljárást időben hátrált...

Büntetőeljárást időben hátráltatni azt miként lehet ?

Figyelt kérdés
Két ügyszám, össze akarom vonatni kedvezőbb ítéletért. Vagyon elleni bűncselekmények. Nyilvánvalóan nem orvosi igazolásra a gondoltam :-) A kérdés nem része az alapműveltségnek... ugye èrtik...

2023. máj. 27. 01:08
1 2
 1/13 qkker1 ***** válasza:
Kérdezd meg az ügyvédedet!
2023. máj. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 DK-s ***** válasza:
64%

Ez nem működik.


Ha ennek a feltétele meg van, vagyis a két ügy között Quasi halmazati viszony áll fent, akkor az ítéletek jogerőre emelkedését követően összbüntetésre kerül sor, aminek a lényege az, amit te akarsz!


Tehát ez, a feltételek fennállása esetén meg fog történni amúgy is, tehát egy ilyen kérelemmel legfeljebb egy jogi gyorstalpalót fog tartani neked a bíró.

2023. máj. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 DK-s ***** válasza:
42%

Bocs.


Nem tudom, hogy miért írtam a quasi-t nagybetűvel.

2023. máj. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 DK-s ***** válasza:
64%

Egyébként a kérdése, és az ahhoz fűzött magyarázat között ellentmondás van.


A fő kérdés szerint időhúzás a célod, a magyarázatban viszont az ügyek összevonása. Ha azért akarnád húzni az időt hogy össze tudd vonatni, akkor az értelmetlen.

2023. máj. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem fogsz te összbüntetni koma. Külön-külön vádirat fog születni.
2023. máj. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Te nem tudsz egyesíteni (összevonatni) semmit.

Azt csak bíró teheti meg.


Egyébként az összbüntetés, amit szeretnél, az meg fog történni, anélkül, hogy külön kérnéd... ha a feltételei fennállnak.

2023. máj. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Büntetlen vagyok, de büntetőeljárás folyamata alatt követtem el más bűncselekményeket ès kerültem gyanúsításra. Kedvezőbb ítélet érdekében kérnék összevonást vagy egyik utoléri a másikat... nagyon szépen kérem a feltételeket valaki leírná vagy belinkelni :-( Köszi a válaszokat :-)
2023. jún. 18. 23:33
 8/13 A kérdező kommentje:
Elsőben vádlott vagyok. Kirendelt védő semmit nem csinál azt most megmondom... másoknak is ajánlom ha van pénzünk fogadjanak ha nincs akkor olvassanak sajnos... így megy sajnos :-(
2023. jún. 18. 23:36
 9/13 A kérdező kommentje:
Tehát nincs jogerős ítélet, de más gyanúsításokba keveredtem. Az ügyész úgy is látja,de nem tudom mit csináljak nehéz ügy. Büntetőeljárás az nem része alapműveltségnek... tuti
2023. jún. 18. 23:41
 10/13 DK-s ***** válasza:

Btk 93§.


[link]

2023. jún. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!