Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mért lett a marihuána a bűn...

Mért lett a marihuána a bűn jelképe?

Figyelt kérdés

Mért nem lett más? Horogkereszt, vöröscsillag, családi erőszak. Az alkohol, vagy az alkoholisták. Vagy a haveri g.ciskedés, vagy bűnre való csábítás.


Mért pont egy növény. Ami összességében nem is olyan erős. Hogyha legális lenne, annak lenne bármi következménye?


A dohányt, vagy az alkoholt erősebb drognak tartják, tudományos értelemben is. Mind hatásilag, mind pedig leszokni nehezebb róla.


Ha a marihuána elveszítené "közkedveltségét", az nem lenne hatásosabb, mint tiltani?


Van benne valami, ami a használóját bűnbe csábítja? Ez csak a törvények miatt van, vagy tényleg van valami a marihuánában, ami bevonzza a bűnözőket?


2023. máj. 28. 20:18
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Van valami, amiért a bűnözőknél közkedvlt lett.


És aki kipróbálja, azt rögtön bele is akarják rángatni mindenbe. Alkoholnál nincs így. Bizonyos népeknél veszélyes a buli alkohollal.


De a marihuánánál szinte rögtön belerángatnak mindenbe.


te ott nem egy ártatlan valaki vagy, aki csak élni akar a lehetőséggel. te akkor ott le vagy szarva, és bűnöző vagy.


nem tudom, hogy a liberálisok hogy tudnak szívni, hogyhogy bankrablásba még nem kényszerítették őket?

2023. máj. 28. 21:43
 32/40 A kérdező kommentje:

A marihuána csak addig lightos drog, amíg a hatásáról beszélnek. Akár legális, akár nem, ha veszel, a bűnözők meghülyünek.


nem tudom mért hat így mentálisan. Már használat előtt hülye lesz az ember.

2023. máj. 28. 21:48
 33/40 árokpart ***** válasza:
Jaj Istenem kérdező nagyon össze-vissza csapongsz. A kutya nem akar senkit belerángatni semmibe ez nem a film ez a való élet. Belerángatni úgymond nem random, hétköznapi embereket szoktak akik esetleg ől. el szeretnének szívni egy spanglit. Milyen példát írjak. Adva van pl. a Balaton sound fesztivál, valaki leszólít bulizókat, hogy esetleg egy kis spanglit lehet ez, sőt legtöbbször külföldiek kínálják a fesztiválózókatl legalábbis a rendőrség minden évben arról számol be. Pl. Valaki aki füves vesz egy spanglit egy hollandtól mondjuk kifizeti az árát aztán annyi megy Isten hírével és mégcsak nem is ismerték egymást. Nem néztél túl sok maffiás filmet egyáltalán felnőtt vagy vagy még suliba jársz , mert egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy mit akarsz ezzel mondani.
2023. máj. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Akarom, hogy legalizálják, mert bebizonyítom, hogy akkor is ugyanúgy csatlakozni fog hozzá a bűn.


Nem számít, hogy legális, vagy sem. Egy illegális dolog miatt még nem tartanak bűnözőnek. Egy gramm marihuánától bármelyik bűnöző annak tart.

2023. máj. 28. 21:52
 35/40 A kérdező kommentje:

nem, én az ocsmány tényeket közlöm.


A bűn ezzel el is vágta, hogy alapbó egy nem bűnös dsologra (marihuána használat) rászokjak.

2023. máj. 28. 21:55
 36/40 árokpart ***** válasza:
Tehát senki nem rángatott bele senkit. Persze, természetesen a kockázata nyílván megvan ha mondjuk egy ilyen bulin netán van egy nem várt razzia, mert gyakran szokott lenni és ha netán igazoltatják az adott füvest és látják rajta , hogy szívott akkor bevihetik vizeletvizsgálatra. Ha a vizsgálat pozitív és mivel, hogy csak fogyasztott akkor feljánlják neki, hogy ha eljár egy úgymond elterelő terápiára vagy elvégez valamilyen önkéntes munkát a szabaidejében valamilyen szeretetszolgálatnál stb. akkor megúszhatja a büntetést. Nyílván megkérdezik tőle, hogy honnan vette és gondolom az igazat mondja és megmondja, hogy pl. egy hollandtól vette azzal látatlanban nem sokra megy a hatóság, mert a vevő nem ismerte akitől vette és valószínű, hogy mivel a bulik általában este, kora éjjel vannak így fel sem ismerné. Viszont ha nincsen razzia és le sem bukik a füvet vásárló akkor az égadta egyvilágon ment mindenki a maga dolgára. Érted már?
2023. máj. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 árokpart ***** válasza:
Jobban már nem tudom elmagyarázni neked.
2023. máj. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

Bulik.. nem kell hozzá mariska, azok a semmitől is durvulnak.

Úgy írod, mintha csak ennyi lenne. Oda adja, aztán mentek.


Még egy olyan emberrel se találkoztam aki ne hivatta volna el magát akárhova.

Akár legális, akár nem, valami akkor is bűn marad. A arihuána használat ilyen. A rendőrséget, az agresszió embereit meg ne keverd bele.

Azoknak a létezése is rosszabb, mint a marihuána.

2023. máj. 28. 22:09
 39/40 árokpart ***** válasza:
Kérdező feladtam! Úgy látom, hogy vagy be vagy már állva vagy részeg vegy nem tudom, vagy valami más. Mindegy ennyi volt mindnekinek tovább szép estét.
2023. máj. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
A marihuána egészséges ellentétben a kemény drogokkal pl a kokainnal, heroinnal
2023. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!