Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy olyan ember fenyegetett...

Egy olyan ember fenyegetett meg, aki elütötte a kutyámat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár hónappal ezelőtt elütötték a kutyánkat (aki 14 éves volt, nem így kellett volna történnie, nem ilyet érdemelt. Nagyon letört az eset). Az illető egyszerűen kiszállt a kocsiból, majd miután szépen kiordítottam magam az utca közepén (egyébként ismerem őt, mivel egy kicsi faluban lakok), szépen hozzám vágta hogy dögöljek meg, majd elhajtott. Az illető egy rendszeresen gyorshajtó személy. A szüleimmel élek, apa külföldön dolgozik (én 18/L vagyok). Hozzá odament egy hónappal később mikor itthon volt, és bocsánatot kért a fülem hallatára tőle, hogy elütötte a kutyát ( a kutya kölyökkorától kezdve velünk volt, azaz 4 éves koromtól kezdve, 18 éves koromig szerető társam volt). Neki bezzeg nyalizott, gondolom mert férfi. Eléggé nőgyűlölő a pasas. Mivel itthon legtöbbször nincs férfi, velünk tiszteletlen. A mai napon azonban megfenyegetett. Vezettem, amikor (stoptáblánál megállva rendesen körülnézve, lakóterületen belül) kikanyarodtam az útra, és egyszer csak a hátam mögött termett autóval, és ha nem rántom jobbra a kormányt miközben előz, rendesen belém jön, fék nélkül. Aztán csodálkozik, hogy rádudálok. Satufék előttem, kiszállva felém tart. Én is megállok, egyből központi zár be. Ehhez hasonló kifejezéseket vágott hozzám: Mit képzelsz hogy rám dudálsz te barom?! Kihúzlak az autóból és széjjel baszlak... Majd mivel látta, hogy be van zárva az ajtó tovább hajtott, nem várta meg hogy visszaszóljak. Na most mi egyedül vagyunk itthon nök, egy farmot vezetünk, rengeteg állattal. Hogyan tudnánk megvédeni magunkat és az állatainkat az ilyennel szemben? Rendesen féltem töle az állatokat. Nem tudom mire lenne még képes ezek után. Egyáltalalán ezt fenyegetésnek vegyem? Esetleg rendörségre mejek? Az a gond nincs hangfelvételem az esetröl. Elöre is köszönöm a válaszokat.

2023. máj. 29. 01:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%
Két paprikaspray, és meg van oldva a kérdés.
2023. máj. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ez is jó ötlet. És be is fogok szerezni. De az állatok nem tudják megvédeni maguka vele szemben.
2023. máj. 29. 01:44
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
Rendőrség és állatvédelem, hiszen megfenyegetett.
2023. máj. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

Kamera a kocsiba alap.

Egyébként meg jelentsd fel a gázolásért.

2023. máj. 29. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
9%
18 évesen vezetsz ?
2023. máj. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
30%

Egy tahó ez az ember, de nem hiszem, hogy csak úgy odamenne revansot venni a semmiért.

De egyébként te is felelős vagy a történtekért:

- A kutya nem kóborolhat a közúton, a te felelősséged, hogy ezt megakadályozd.

- Nem adtál elsőbbséget, majd még neked állt feljebb és dudálgattál.

2023. máj. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
31%

6

Azért kérdeztem, hogy vezet-e 18 évesen, mert lehet, hogy tapasztalata sincsen, de jött lepontozás! Itt nem szabad igazat irni!

2023. máj. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
16%

- A kutyádért te vagy a felelős, ha közúton elütik -mivel semmi keresnivalója ott-, szerencsédre a kocsiban nem keletkezett kár, mert akkor még fizethetted volna.

- Lakott területen tilos dudálni, főleg egy (számodra veszélyesnek ítélt) helyzet UTÁN. Ennyit illene tudni friss jogsival.

Egyébként neked van igazad, csak azt nem tudom, hogy miben...

2023. máj. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
58%

A csávó szempontjából valahogy így nézhetett ki a sztori:

"Hajtottam a megengedett sebességgel az utcán, amikor egy kutya kiszaladt a kocsim elé és már nem tudtam elkerülni a balesetet. Megálltam, hogy megnézzem mi történt, ekkor az egyik házból kijött egy őrült nőszemély és elkezdett ordítozva szidalmazni. Szerencsére nem sérült az autóm, így inkább elhajtottam a helyszínről. Később a kutya tulajdonosától elnézést kértem.

Majd pár hónap múlva a főúton haladtam és ugyanez a nőszemély féktávon belül kihajtott elém az útra, épphogy el tudtam kerülni a balesetet, erre még ő dudál rám. Ekkor nagyon dühös lettem, megálltam és kiszálltam, hogy megkérdezzem, hogy hogy képzelte ezt."

2023. máj. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

9

NA! AZÉRT a kirántgaltlak a kocsiból egy felnőtt férfi és egy gyenge kislány között van ám különbség, te se szeretnéd ha egy 200 kilos kirántgatna, max. mindkettő hibás, a férfi is!

2023. máj. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!