Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én nem vagyok ekkora ember...

Én nem vagyok ekkora ember mint sokan,van egyáltalán jogom élni?

Figyelt kérdés

Megnéztem ezt a videót https://www.youtube.com/watch?v=vbWCfOxnDuw meg úgy általában mikor a neten nézelődök azt látom mennyi okos ember van diploma meg mindenben nagyon jók,meg van akinek jól menő vállalkozása van vagy csak több diplomája ,jól keresnek.okosak.

Viszont én egyre butábbnak érzem magam nekem nincsenek diplomáim,nincs jól menő vállalkozásom,nem keresek sok pénzt,nem vesznek fel jól menő cégekhez,nem beszélek nyelveket

.Kezdem úgy érezni,hogy nekem nincs létjogosultságom élni ebben a világban.



2023. máj. 20. 22:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valakinrk diplomája van, még nem feltétlenül okos ám...
2023. máj. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
De nézd meg pl a videóban lévő embereket,mind nagy ember és sokan vannak ilyenek olyan karriereket befutnak,meg sok pénzt keresnek akár saját cégük van meg mindenben jobbak mint az átlag.
2023. máj. 20. 22:52
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos, hogy mindenben jobbak, mint az átlag. Lehet, hogy akár mindegyikük agresszív, bunkó, a lába büdös, a háta bundás, a pélója meg egész kicsi. Csak ezeket te nem látod.
2023. máj. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Attól hogy valakinek diplomája van még nem több vagy jobb. Ismerek pár olyan embert akinek van és öntelt kőbunkó. Persze vannak kivételek. Vállalj munkát, tegyél félre pénzt. Abból elvégezhetsz tanfolyamokat, így jobban fizető munkákat is találhatsz. Hidd el van helyed ezen a világon. :)
2023. máj. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
A diploma kvázi a magamutogatás egy formája. Nincs diplomám (2 év múlva talán lesz), mégis jól keresek, jól élek. És kapaszkodj meg, ha lediplomázok, és kezdő szoftverfejlesztőként vállalok munkát az IT szektorban, kevesebbet kapnék, mint a mostani bérem. És nem, nem milliókról beszélgetünk, jóval alatta van. Aki pedig tényleg a tudománynak él, az nem ragad le egy bsc diplománál, és nem is kérkedik vele. Intelligens ember nem csinál ilyet. Szóval nem vagy buta vagy értéktelen, minden ember másban jó. Találd meg azt, amiben a legjobb vagy!
2023. máj. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Polgármesterünket tudnám példának hozni. Beszélsz műszaki dolgokról, két perc múlva kampányol. Beszélsz nőkről, jó, akkor három perc is eltelhet. Beszélsz gazdaságról, már a sikeres pályázatok meg a tököm. De ilyen előre megírt, igenév-torlódásos jogász bullshitnyelven. Páran maguk alá hugyoznak tőle, főleg amelyiket sakkban is tartja, de a háta mögött egyértelmű, hogy a társaság diszbarma, akárhova is tepert kisebb-nagyobb szerencsével.
2023. máj. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

5/


Engem szinte csak egy dolog érdekel a számítástechnika vagy a telefonok szoktam szerelni telefont vagy telepíteni és szerelni gépeket és már rengeteg szoftvert kipróbáltam de bátorságom semmi,hogy merjek valamerre lépni papírom nincsen róla mert sajnos valakik máshogy akarták az életemet.Szóval most depressziósan évek óta egy helyben toporgok és rettegek,hogy megyek a süllyesztőbe egy gyárba már így is megvonok magamtól egy csomó dolgot és szorongok a pénz dolgon,hogy nem tudok teremteni.

2023. máj. 21. 22:27
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért te is érzed, hogy ebből mi nem tudunk kirántani. Próbálkozz, hiszen mindenki a saját hibájából tanul.
2023. máj. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Először kezdj el foglalkozni magaddal többet. Az, hogy keresgéled, nézegeted mások életének csúcspontjait, azzal nem mész semmire.


Ezt kellene felfognod.


Másrészt több aspektusból se ártana gondolkodni. Rájuk húzol valami jelzőt, mert éppen azt látod, amit.


De nem tudod mi minden áll mögötte.


Rengeteg embert ismerek. Sikertelentől a sikeresig (meg ugye kinek mi a siker), szegénytől a milliárdosig, önbizalomhiányostól az önbizalommal rendelkezőkig stb.


Önmagadat kell rendbe tenni fejben, lélekben, előnyeid, hátrányaid megismerni mélyen és azok működését, majd mindazokból kihozni a lehető legjobbat.


Az csak időpazarlás, hogy mások immár elért dolgain csámcsogsz.


Merj szembenézni önmagaddal.


Egykori volt kollegáim huszonéves korom közepedte is csak másokon csámcsogtak jajgattak, pletyiztek stb.


Jómagam pedig igyekeztem kizárni őket, elvonultam és amíg ők fulldokoltak, addig minden egyes szabad percemet arra szenteltem, hogy ötleteljek, tervezzek, számolgattam, vázlatoltam, előkészültem.


Úgy mentem haza, hogy kidőltem, aludtam picit és startoltam, alkottam hajnalokig.


Megérte, nagyon is.


Hétvégék nem léteztek, olykor most sem.


A külső szemek annyit látnak "van vállalkozása".


Azt is el kell ám indítani, s meg is kell tartani. Idővel pedig feljebb emelni a mércét, folyamat fejlődni, fejleszteni... Stb.


Rengeteg vállalkozás indul s zár is be. Csak a környéken lévő üzleteket elég figyelni.


S vannak olyan vállalkozások, amelyek 1-2 év után lesznek nyereségesek.


Mindemellett ne feledjük: manapság sok a kamu ember.

Mutogatja a szépet, jót, amire a közönséges emberek vágynak, holott full csóró, avagy éppen azt a pénzt veri el, amit követőiből kiszedett.


Kinek mi a siker?


Nem feltétlenül anyagi, az csak mellékterméke annak.

Nem feltétlenül a publikus hírnév. Vannak, akikről nem is hallanak emberek és bele se gondolnak, hogy pl éppen az ő erdeit, mezőt csodálhatod utazáskor stb.


Egy ilyen embert ismertem meg pár éve. Nem tudtam ki ő. Csak nagyon jó társaságot leltem meg benne. Megismerve múltját, nehézségeit s jelenben is mennyi mindent csinál.


Erős közös pont volt a mentalitásunk és az alkotás megannyi formája.


Ha másokkal és a bajain rágódott volna nem tartana ott, sőt sehol nem lenne.


Mások helyett magadra koncentrálj, másokra csak akkor, ha pozitív vagy pl problémát kell megoldani vagy segíteni.


Agyalni, de nem olyanokon, amikből semmi előnyöd nincs, hanem olyan dolgokon, amik előre visznek.

Olyan problémákon, amik megoldása előrébb hozza céljaid megvalósítását.


Gondold át ezeket s önmagadat.


Ahogy rájössz dolgokra, úgy fogsz haladni és tegyél is érte.


Mik azok a szellemi, eszmei, alkotói, tárgybeli stb dolgok melyek számodra fontosak?


Szerinted mi a siker?


Milyen céljaid vannak?


Ismered-e eléggé önmagad?

2023. máj. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Balogh Levente videója. Hallgasd és elemezd azt mit mond, ne csak olyanokon akadjon meg a füled, amiket agyad kiragad.


Az emberek kezelése, az emberekhez való hozzáállása, mentalitása, problémamegoldása, döntéshozatala, tudja határait, kapcsolatok (igen vannak, ám sok év van mögötte és munka is) a kapcsolatokat nem csak megszerezni, meg is kell tudni tartani.


Ő istudja jól, hogy ismerni kell az embereket, pontosabban képességeiket, s annak megfelelő helyre beosztani őket, hogy mindenkinek jobb legyen.


Tudni kell megfelelő embereket alkalmazni, megfelelő emberhez fordulni s akár kérdezni.


A világ legokosabb emberei is a globális tudás egy töredékét tudhatja magáénak. Vannak szakmák, amikhez egy élet is kevés. Stb.


Értékeli az embereket és tudja ő se egy "mindenható". Tisztában van az előző mondatommal is.


Tanulj az emberek hozzáállásából.


Pl tanulni se késő, vagy pl merni kell lépni, akár munkát váltani stb.


Csinálni, csinálni, tenni a dolgokért. Az egyik hölgy is 4 munkát végez. Kemény ám.


Vajon te mit csinálsz, amíg ők tesznek-vesznek, haladnak?


Nézed őket és csak annyi marad meg a fejedben "siker", "gazdagság", "jók", "okosak"... De nem látsz ezek mögé, pedig elmondják...


Azaz mit csinálsz? Felszínesen sóvárogsz.


A másik hölgy pl magától kezdett el angolt tanulni.


Neked is ott van a kezedben az internet. Neked is ott van a lehetőség csak nem fogod fel, nem látod át, holott előtted van sokszor a megoldás.


Kapcsolataid is akkor lesznek, ha haladsz és teszel a dolgokért, ismerkedsz, nyitsz a világ felé és meglátod a dolgokat.


Nem csak felszínt kapargatod.


Változtass önmagadon, mentalitásodon, hozzáállásodon!

2023. máj. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!