Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A dolgozói utazási bérlet...

A dolgozói utazási bérlet árát a munkáltató teljesen, vagy részarányosan fizeti ki, ha hóközben szűnik meg a munkaviszonya? Nem találtam pontosan ezt meg, azért kérdezem.

Figyelt kérdés
2023.5.19-vel használtam az Országbérletet munkába járáshoz, ez pénteki nap volt. Utána május 23, 24, 25-én mentem munkába,makd május 30, 31-én, illetve június 1-én, ahonnan 2 óra munkavégzás után elküldtek. Összesen tehát 7 alkalommal. Mi illet meg? Kérhetem akár ehelyett a kilométer alapú utiköltség elszámolást?
2023. jún. 12. 15:35
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
A dolgozói utazási bérlet költségeinek megtérítése általában munkáltatói szabályzaton, munkaszerződésen vagy kollektív szerződésen alapul. Általában a munkáltató részarányosan fizeti ki a dolgozói utazási bérlet költségeit, azaz az elhasznált időszak arányában. Ha a dolgozó munkaviszonya a hóközben megszűnik, akkor általában a munkáltató csak a már igénybe vett időszakra fizeti ki a bérlet költségeit.
2023. jún. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!