Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírósági ítéletet nyilvánosság...

Bírósági ítéletet nyilvánosságra lehet hozni?

Figyelt kérdés
Elsőfok, másodfok. Ezeket a hivatalos dokumentumokat satírozás nélkül, büntetlenül, korlátozás nélkül megoszthatóak, mondjuk közösségi oldalakon, blogomon, stb?

#dokumentum #bíróság #ítélet #nyilvánosságra hozás
2023. jún. 13. 14:23
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
8 szavazat
 1/3 A kérdező kommentje:

Több is van ugyanazon személy "ellen", van, amelyikben alperes vagyok, van, amelyikben felperes. Mindkettőt megnyertem 100%-osan. Nyilvánosságra szeretném hozni, egyfajta lejáratásból, hogy mekkora egy ****** ellen kellett pereskednem, viszont nem szeretnék ebből további problémát, hogy megosztottam "nagy nyilvánosság előtt".

Szerintem ezzel nem követek egy szabálysértést, viszont nem tudom, hogy van-e kiskapu, amit kihasználhat az "ellenfél", hogy őt sérti bármiben is, ha a bírósági ítéletet mások is megtudják.

2023. jún. 13. 14:27
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos vagy nem sajnos nekik is vannak személyiségi jogaik. Csak úgy hozhatod nyilvánosságra, amiből nem felismerhetőek, tehát a személyes adataikat ki kell takarnod.
2023. jún. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Különleges esetekben megengedik a rendelkező rész meghatározott keretek között történő nyilvánosságra hozatalát. Ez implicite azt jelenti, hogy hivatalosan nem hozhatod nyilvánosságra.
2023. jún. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!