Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha fél éve külön költöztünk,de...

Ha fél éve külön költöztünk,de még nem váltunk el az azóta szerzett pénzemet is követelheti váláskor?

Figyelt kérdés
Azóta kimentem külföldre dolgozni és már tudtam félretenni 3 millió ftot. Meg édesanyám is egyre gyengébb már,ha meghalna ,örökölnék kb 15 milliót onnan is.Ezekre tarthat igényt az exem? Még nem indítottuk el a válást. Én maradtam a közös házban,mert ő akart elmenni,de már az új párjával lakik.
2023. jún. 25. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Öröklés minden esetben különvagyon.

És úgy tudom, hogy ha tudod bizonyítani, hogy megszakadt az életközösség, akkor az utána szerzettre sem tarthat igényt.

2023. jún. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az 1. írta. Viszont ha ház nem a te házasság előtt szerzett közös vagyonos vagy házasság előtt vetted hitelre és házasság alatt fizettek a hitelt, akkor azon osztozkodni kell.
2023. jún. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Indítsd el mihamarabb a válást és akkor nem kell aggódni.
2023. jún. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!