Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet találni sikerdíjért...

Lehet találni sikerdíjért dolgozó ügyvédet ha egy személyiség jogi perről van szó és sérelemdíjra tarthatok igényt?

Figyelt kérdés

2023. jún. 27. 05:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megállapodás kérdése minden ügyvéd esetében, ami kicsit is bonyolultabb. Viszonyt sanszos hogy majd így is kell fizetned konzultációs díjat és néhány hatósági eljárási díjat.
2023. jún. 27. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mindig van ilyen, akinek annyira kell az ügyfél, hogy sikerdíjra vállal ügyfelet.


Nekem is ez volt, amikor kezdtem a praxist....

2023. jún. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Igen, van aki vállal ilyet is, azért arra készülj fel, hogy esetek többségében ilyen ügyvéd pályakezdő, vagy nem rég van a pálya, azaz tapasztalatlan, illetve még nem "futott" be, úgy ahogy a szerette volna, de valamiből neki is kell élni. Nem kell megijedni, attól, hogy pályakezdő, meg lehet nagyon tehetséges és lehet, ha egyszer beérik jobb lesz mint a most gyakorlotabbnak számító.

A másik opció, hogy gyakorlottabb ügyvédek, kiknek van munkahelyük, fizetés kiegészités gyanánt, vagy érdeklődésből, vagy onbizonyitásként elvállalja sérelemdíjért. Ez is inkább fiatalabbakra igaz. Valamivel ritkább, mint az első.

2023. jún. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3: Milyen ügyvéd az, akinek nincs munkahelye?
2023. jún. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3 - as!


Ki mondta Neked, hogy nincs munkahelye az ügyvédnek?


És nem "munkahelye" van egyébként is, hanem praxisa!


Munkahelye a jogtanácsosnak van.


Mi azt mondtuk, hogy szakmai okokból kell neki a sikerdíjas megbízás. Ennyi.


A frissen irodát nyitott ügyvédek nem nagyon vannak - kezdetben - elkényeztetve ügyfelekkel, mind minden kezdő vállalkozás, neki is el kell vállalnia "bármit".

2023. jún. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
3) Én nem írtam ilyet, hogy nincs munkahelye.
2023. jún. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, a 4- es írta.

Csak nem tudom, hogy honnan szedte.


"A másik opció, hogy gyakorlottabb ügyvédek, kiknek van munkahelyük,...."


Ez nem azt jelenti, hogy nem lenne munkahelye egy sikerdíjra dologzó ügyvédnek.

Ez annyit jelent, hogy "befutotabb" ügyvédek, akiknek már van egy kialakult ügyfélkörük...átvitt értelemben: munkájuk, (munkahelyük), azok is dolgozhatnak sikerdíjért, ha akarnak.


Kéne egy kicsit áttételesen gondolkodni...

2023. jún. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!