Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A webáruházakra van valamilyen...

A webáruházakra van valamilyen szabályozás, hogy hány napon belül kell küldeniük a kifizetett árut?

Figyelt kérdés

Múlt hét kedden rendeltem, ki is fizettem. Azóta se kép se hang. Már kétszer írtam e-mailt, de nem válaszoltak, egyszer érdeklődtem telefonon, akkor leráztak azzal, hogy most a hét második felében megkapom és kapok értesítést ha feladták. Persze nem történt meg.

Nem nagy összegről van szó, de nem szeretném náluk hagyni.



2023. jún. 29. 21:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Gondolom, azért, mert más nem volt ilyen becsületes, és nem hívta őket vissza. Persze az ilyen hiba is ritka.
2023. júl. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#10: Szia! Egyáltalán nem vettem bosszantásnak, mert leírtad a tapasztalatod. Inkább örülök neki, hogy megoldódott a helyzet. :) Persze amúgy lehetnek ilyen hibák. Mindenki hibázhat, nem ez a bajom.


Nálam a fejlemények: Ma ismét telefonáltam nekik 2x. Újra kicsörgött végig, senki nem vette fel. Újra írtam egy e-mailt, hogy köszönöm a "korrektségüket" és szeretném visszakérni a pénzt, mert kereken 3 hete várok.

A weboldaluk meg volt nyitva, felugrott egy chat ablak. Na oda is írtam. Csodák csodájára válaszoltak. Elmondtam a problémám, majd azzal a szöveggel jöttek, hogy épp költözés közben vannak, és nem várt problémába ütköztek ezért nem tudták küldeni. Mondjuk egy pólóra nyomtatni egy mintát baromi nagy munka, teljesen igaz...

Írtam nekik, hogy nem az lenne a bajom ha valami akadályozza őket, hanem az, hogy elérhetetlenek és a weboldalon sem jelzik, hogy nem üzemelnek, hanem elveszik a pénz majd eltűnnek. Többször bocsánatot kértek és megígérték, hogy a mai napon visszautalják a pénzem.

6 óra lesz... Pénzt nem kaptam idáig. Szerintem hazudnak mint a vízfolyás. Nem baj, azt a chatelést is lementettem, jó lesz bizonyítéknak.


Ja és nagyon rendes ember vagy! Köszönöm a biztatást! :) Örülök, hogy a kérdésemre találtál!

2023. júl. 11. 17:58
 13/15 Hova gondolsz ***** válasza:
45%

Szia Kérdező!


Most akkor teljesen megszűnt a weboldal, vagy esetleg látod az ASZF menüpontot?

Ha gondolod, privátban elküldheted, aztán megpróbálom elővenni a "rendes stílusom":D Mert az van nekem...

Vagy legalábbis kikeresni, hogy mit lehet tenni, mert ugye ha jól emlékszem, 14 nap az elállás, az meg nálad letelt (igaz, hogy nem a te hibádból).

Ha nem akarod küldeni, akkor azt nézd meg jól, hogy az ASZF-ben van-e valami garanciára való utalás, mert ott akkor meg lehet fogni őket. Meg mindenképpen nézz utána, hogy van-e megjelölve valami testület, ami a vitás ügyek rendezésére szolgál.

Azt jól tetted, hogy mentetted a csetelést, nem akarlak elkeseríteni, de ha holnap nem jön meg a pénzed, akkor lehet, hogy keresztet vethetsz rá.

Szóval szívesen segítek

2023. júl. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#13: Írok priviben!


Köszönöm!

2023. júl. 12. 11:48
 15/15 anonim ***** válasza:

ma 01:28

A 14 nap a kézbesítéstől számítandó, ez evidens.

2023. júl. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!