Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ha a telekszomszéd...

Gungasam kérdése:

Mit tehetek ha a telekszomszédom "akácosa" fenyegetően terjed át hozzánk, mindenfelé felüti hajtásait a mi telkünkön? Van e erre szabályozás, jogi korlát? Kötelezhető e gondozásra?

Figyelt kérdés
Körülbelül 7-8 éve a telekszomszédom akácokat és néhány fehérnyárfát is ültetett az én hétvégi telkemmel határos részen, ott ahol már nincsen a háza és akörüli udvar. A telkének van folytatása az egyémen túl, ott veteményest tart fenn.Ez a nagyjából 500 négyzetméternyi teljes szélességében akácos lett amit elhanyagol. Burjánzik és terjed.A szomszédom lakhatásra használja az egykor (másnak) hétvégi telket. Minden héten lehet akácot írtani az én hétvégi telkemen. Jön magról, gyökérhajtásról, átlóg a lombja is.Rendkívül zavaró az, hogy ha esetleg kihagyok egy-két hetet nagyon nagyra nőnek a migráns növények.

#birtokvédelem #akácinvázió
2023. júl. 3. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdeklődj a helyi önkormányzatnál.
2023. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Migráns növények?


Ez ilyen, a felesleges gaz nő mint a gép. A haszon növényt meg úgy kell gondozni mintha aranyból lenne.


Ami átlóg levágod aztán annyi.

2023. júl. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ami átlóg a telkedre azt levághatod, ha ez nem hasznos növény.

Nem kell senki engedélye.


De arra nem kötelezheted pl. hogy Ő vágja ki a saját telkén az akácost.

Ha a telke "művelés alól kivett terület" akkor még a jegyző sem igazán szólhat bele, legfeljebb, ha tiltott növény, pl. parlagfű is lenne a telkén.

2023. júl. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Birtokvédelem - jeyző
2023. júl. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat, én is csak a birtokvédelemre gondoltam, Hogyan tudhatnám meg, hogy a szomszéd telke milyen művelési ágban van bejegyezve?
2023. júl. 6. 12:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Bemész a földhivatalba és lekéred a tulajdoni lapját a szomszéd ingatlanának, de ügyfélkapun is lehet.


Azon rajta van.

2023. júl. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!