Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Panelház folyosón elhelyezhető...

Panelház folyosón elhelyezhető kerékpár?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az volna a kérdésem, hogy kerékpárt panel lakás folyosóján el lehet helyezni amennyiben az nem gátolja tűz esetén a menekülést?

Rákerestem a jogszabályra amely ezt szabályozza, viszont nem kaptam teljes választ. A jogszabály 54/2014. (XII. 5.) BM rendelet 205. §

3. melléklete szerint: " Lakórendeltetésű épületek, épületrészek lakáson kívüli közlekedőin, lépcsőházak pihenőin növények elhelyezhetők, ha a menekülési útvonalat az előírt minimális méret alá nem szűkítik le."

Nem találtam sehol a jogszabályban, hogy egyéb tárgyat nem lehet kitenni a folyósóra, illetve azt sem mekkora volna az előírt minimális folyosó szélesség.

Másik oldalon (nem hivatalos jogszabálytár vagy OKF) találtam egy számot ahol a 110cm az előírt minimális szabadon hagyandó szélesség.

Válaszokat köszönöm szépen!



#Tűzvédelmi szabályozás #Panelház folyosó
2022. okt. 23. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem helyezhető el, pontosan tűzvédelmi okokból. Nálunk még virágok sem lehetnek kint.
2022. okt. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Ott van egy az egyben, meg is találtad, nem tudom, mit nem értesz rajta: "növények elhelyezhetők, ha..."

A kerékpár növény? Nem. Akkor nem helyezhető el. Pont.

2022. okt. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A plafonon bármit elhelyezhetsz, erre nincs tiltás.
2022. okt. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért kérded?

Nincs helyed elrakni máshova vagy valakit fel akarsz nyomni(?). 🙃

2022. okt. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

110-120cm szabadon van hagyva, akkor nincsen gond.


A kormányszéllességétől nézzük. Nem a keréktől.

2022. okt. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a házirendet. Ha megvan a 110 cm, attól még a házirend tilthatja.
2022. okt. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
Elvben igen, de akkor el is lophatják.
2022. okt. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!