Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Társasházi szabályzat visszame...

Társasházi szabályzat visszamenőleges alkalmazása klíma kültéri egység miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 8 éve szereltettem fel klímát, a kültéri egység az erkélyemen van, a kondenzvíz pedig az alsó szomszédhoz van "bekötve" mivel neki kb kiskert van az erkélyén.


2021 nyarán a közgyűlés hozott egy határozatot, miszerint a szomszédaim hozzájárulását kell kérnem a klímához akkor is, ha a kültéri egység az erkélyemen belül van. Eddig nem volt gond, de az új oldalsó szomszéd panaszkodott a közös képviselőnek, hogy nem tud tőle aludni. Elég halk és eddig senkit sem zavart! Mondta, hogy le fogja szedetni a klímát, meg fenyegetőzött. Szóval ilyenkor mi van? X évvel ezelőtt fel lett szerelve valami, amire nemrég szabályt hoznak? Pampoghat ez a szomszéd? A többinek semmi baja nincs vele.


És miért kell ezen a klíma kérdésen ennyit rugózni, mikor egyre elviselhetetlenebbek a nyarak?



2023. júl. 4. 09:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%
Soha ne szerelj fel klímát! Mindenkor ültess fát!
2023. júl. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
7. emeleten nehezen kivitelezhető :)
2023. júl. 4. 09:12
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
Hát azért a klímák nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy elviselhetetlenek legyenek a nyarak, miután éjszaka folyamatosan mennek és felmelegítik a környezetet. Így éjszakára sem tud lehűlni rnedesen a levegő, hogy át lehessen szellőztetni a lakást és lehűteni.
2023. júl. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudja leszereltetni.

Vedd fel telefonra, ahogy fenyeget és, ha netán megrongálja, ő fogja a rövidebbet húzni.


Mást nem tudsz tenni ilyen prolikkal.



Amúgy meg, nagyon sok esetben irigység áll a háttérben.Irigy,hogy te megengedhetsz magadnak ilyesmit.

2023. júl. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
#3 a klíma nem termel hőt, hanem átmozgatja egyik helyről a másikra, bentről kintre (vagy fordítva). A sok épület, út, mesterséges dolog nappal felszívja a hőt és éjjel kisugározza, ez a fő probléma, ezért kell éjjel is járnia a klímának ha kellemes hőmérsékletben akarsz aludni, mert amúgy az épület befelé is a meleget sugározza, így bár kint kellemes az idő, bent meleg van. Tud az hangosan búgni, ha nagy teljesítményen jár, de sokat nem tud tenni ellene. Amilyen hőhullámok vannak manapság a klíma nem luxus, hanem lassan alapfelszereltség, mint a fűtés.
2023. júl. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Azért kell rugózni, mert ha egész éjjel berreg és nem tud aludni tőle, az eléggé kellemetlen. Akkor is, ha az előző nem szólt. Az én szomszédomé és totál behallatszik. Éjjel csend van, nagyon hangosnak tűnik. Napközben nem lehet hallani. Nekem annyi a szerencsém, hogy én a másik oldalon lévő szobában alszom, mint ahova neki be van szerelve.

Ha ez a szabály, hogy nem lehet klíma, akkor ez a szabály. A döntést kell pontosan megnézni, hogy mik a részletek. Mi vonatkozik a már meglévő klímákra. Gondolom, nem te vagy az egyetlen az egész házban, akinek van.

A szomszéd meg nem csinálhat semmit. A közös képviselő intézkedhet. Vele beszélj.

2023. júl. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

"A szomszéd meg nem csinálhat semmit."

De, indíthat birtokvédelmi eljárást.


Igen ez nagyon megosztó téma, én csak halkan üzemelő klímát engedélyeznék ilyen esetekben. Igen drágább, de nem tiltott. Társasházban a kompromisszum a kulcsszó, a tiltás és a beleszarás a szabályokba nem segíti a békés egymás mellett élést.


Kérdező beszéld meg a szomszéddal normális hangnemben a dolgot. Ha beszerzel egy halk rendszert az őt már nem fogja zavarni.


"miszerint a szomszédaim hozzájárulását kell kérnem a klímához akkor is, ha a kültéri egység az erkélyemen belül van"


Épp ezért ez egy tök normális szabály, nálatok értelmes a közös képviselő. Több helyen kategorikusan tiltva vannak a klímák és leszedetik a régebben felszerelteket is! Viszont ez megérne egy bírósági ügyet, mert szerintem az már (ha városkép és műemlék védelem nem vonatkozik az épületre) túlzó korlátozás.

2023. júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%

"#3 a klíma nem termel hőt"


Kamu. Minden villanymotor termel hőt ami működik. Megint nem tanultál fizikát.

2023. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
14%

Minek megy a klíma éjszaka? Mi is panelban lakunk, nekünk is van klímánk, de csak délután megy, estére lehűl annyira a levegő, hogy nyitott ablaknál simán lehet aludni. Éjszaka át is szellőzik rendesen a lakás.

Milyen meleg van arrafelé?

2023. júl. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%

Én panelban élek, korábbi lakásban volt klímám, de nem használtam ki. Nyáron pár nap van, ami tényleg nagyon meleg. Inkább fűtésre használtam, amikor még nem volt központi, de már hideg volt :)

A mostani lakásba nem szereltettem be. Felesleges. Pedig én aztán nem szeretem a meleget, nem vagyok oda a nyárért. És mégis simán bírom. Tényleg csak néhány igazi meleg nap van. Idén még például egyetlenegyszer sem volt olyan nagy forróság.



""A szomszéd meg nem csinálhat semmit."


De, indíthat birtokvédelmi eljárást."


Arra értettem, amit a kérdező írt. Nem fenyegetőzhet. Nem szedetheti le csak úgy.

2023. júl. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!