Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért az állam nyerészkedik...

Miért az állam nyerészkedik azon, ha engem ér sérelem?

Figyelt kérdés

A közvetlen szomszédomban egy kocsma üzemel, ami évek óta sok bosszúságot okoz. Rendszeres a csendháborítás és a távozó részeg vendégek a kapum elé pisilnek. Idén kétszer tettem feljelentést, mert éjszaka a nyitvatartási időn túl is még nyitva volt és hangoskodtak. Mindkét alkalommal megbírságokták őket, aztán következő héten kezdődött előről.

Az a pénz amit bírságként befizet, miért az államkincstárat gazdagítja? Nem úgy lenne fair, ha a bírság legalább egy részét a károsultnak adná az állam?



2023. júl. 9. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
De. Tök jogos lenne. Körbe menne a rendőrség, az összes környéken lakót megkérdezné, érte-e őt sérelem, majd aki azt mondja igen az kapna 500 forintot. Hatalmas ötlet én mindenképp napi rendre tűzném a parlamentben.
2023. júl. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ez tulajdonképpen mindennel így van. Ha az utcán kapok egy pofont, akkor az agresszort megbírságolják, ha csak nem akarja leülni. Állambácsi beszedi a lóvét, én meg maradok monoklival a szemem alatt.
2023. júl. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

"Rendszeres a csendháborítás és a távozó részeg vendégek a kapum elé pisilnek. Idén kétszer tettem feljelentést, mert éjszaka a nyitvatartási időn túl is még nyitva volt és hangoskodtak."


Itt nincs károd, jogi értelemben. De másnak sincs.


A befizetett bírságnak büntetés jellege van a közösségi szabályok megsértésért, és nem kártérítési (helyreállítási) célt szolgál.

2023. júl. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senior Séf ***** válasza:

"Az a pénz amit bírságként befizet, miért az államkincstárat gazdagítja? Nem úgy lenne fair, ha a bírság legalább egy részét a károsultnak adná az állam?"

Ne elégedetlenkedj, kérdező, hiszen még jól is jársz. Képzeld el,ha leültetnék a tulajt. Akkor az ő ellátmányát (vagy mi a bánatnak hívják?) a polgárok (köztük a te) adóforintjai fedezné.

2023. júl. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

“ adóforintjai fedezné.”

Azért ez a mai világban már így nem igaz.


“ Az új kódex rögzíti, hogy az elítéltek – a törvényben meghatározott kivételekkel – kötelesek dolgozni, és fogva tartásuk költségeihez hozzájárulni”


“ pékségtől a vágóhídon át a varrodáig széles tevékenységi kört ölelnek fel, az elmúlt években több mint egymilliárd forint nyereséget termeltek”


Ha valami nyereséget termel, akkor több pénzt hoz, hogy dolgoznak mint a fogvatartásuk. És ez így helyes. Ahelyett, hogy segélyen élne, vagy bűncselekményekből, mások megkárosításából tartana fent magát, kötelezve van munkavégzésre amely fedezi az ő fogvatartását és az állam részére bevételt termel.

2023. júl. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!