Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha közúton "kifogok" egy...

Ha közúton "kifogok" egy agresszív autóst és kiszáll, és megver és nincsenek bizonyítékok a történtekről, akkor ő büntetlenül megússza az egészet?

Figyelt kérdés

Például, mert rossz minőségű országúton lassan haladtam előtte (70-80 km/h) , elkezdett büntetőfékezni, leszorított, kirángatott az autóból és ezért megvert, mert sietett és feltartottam.


Ez csak elméleti kérdés, a fenti dolgot példának írtam le.

Szóval ilyenkor az elkövető büntetlen marad, ha ilyet kell valaha az életbe jogi útra vinnem?



2020. júl. 21. 18:44
A kérdező szavazást indított:
Igen, bizonyíték hiányában az ügy semmis lenne
Nem, ha legalább a verekedős autós rendszáma megvan
Ha védekezel, átmész sértettből bűnös kategóriába
És az igen válasz mellé, még engedném az utakon ezt a viselkedés, legalább kevesebben mernének volán mögé ülni.
10 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Kirángatott az autóból? Ha bal lábam a kuplungon, jobb a gázon, a váltó egyeseben, akkor az ilyen bátor ember, ha tényleg a kocsihoz nyúl (pl be akarja verni az ablakot), legfeljebb alulról próbálhat meg kirángatni, mert ettől kezdve ijedtemben leesett a lábam a kuplungról, az autó meg véletlenül hát nem fellökte...
2020. júl. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is "megilyednék" inkább szerintem. Utána hívsz egy mentőt és nagyon sajnálod.
2020. júl. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%
De van bizonyíték, az összevert tested. Tudsz adni személyleírást, vannak kamerák... stb.
2020. júl. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 TatyóKirály válasza:
54%

A szavazás lehetőségei teljesen idióták.


Egyébként engem is érdekel, hogy tud kirángatni az autóból, ha gázt tudsz adni

2020. júl. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem rég volt erről egy videó a budapesti autósok közössége facebook oldalán. Egy dudahős (kivágott valaki elé egy mellékutcából, aki ledudálta, és amikor ez megelőzte, akkor még ő kezdte nyomni a dudát ész nélkül. Na erre aki elé bevágott az megállt és kiszállt. Ennek bebarnult a gatyája, és inkább félrelökte az illetőt, bár a tükre bánta...
2020. júl. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ráér megverni, kérdezd már még hova az anyjába siet!
2020. júl. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nemcsak akkor bizonyított egy cselekmény, ha hitelesített videofelvétel van róla. Ha friss sérüléseid vannak, és megadod a rendszámot, nincs az a bíró, aki azt mondaná, hogy összevetetted magad, és mondtál egy random rendszámot azért, hogy kiszúrja valakivel, akit sohasem láttál.
2020. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Neurotech ***** válasza:
Még ha kocsi sincs a történetben hogy megjegyezd a rendszámot, hanem az utcán ver meg mert mondjuk sétáltok azt beléd köt akkor is meg lesz találva. A szomorú inkább az, hogy nagy eséllyel megússza próbaidővel.
2020. júl. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Te mész elől, de ő büntetőfékezik? Van neked jogsid?
2020. júl. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat azt kihagytam, hogy még előzött és elkezdett büntetőfékezni.
2020. júl. 24. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!