Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vajon zaklatás e, ha tiltva...

Vajon zaklatás e, ha tiltva vagyok telefonon, de próbálkozom?

Figyelt kérdés
Szakítottam a barátnőmmel. Saját kérésemre letiltattam magam vele a messengerről, így ott, ha akarnék sem tudnék kapcsolatba kerülni. Viszont kiderült, hogy telefonján is tiltva vagyok. Beszélni akartam vele és meglepve tapasztaltam, hogy állandóan foglalt a vonal, vagyis a letiltásom egyértelmű. (Nincs is ezzel gond, érthető) 5x6 próbáltam hívni. Kérdésem tulajdonképpen technikai: érdekelne, hogy ha eleve tiltva vagyok - se kapcsolás, se csöngés, se semmi... Csak a "foglalt" felirat jelenik meg. Vajon ő láthatja e, hogy kerestem? És ha látja... A meg NEM valósult hívás - hiszen kapcsolás sincs - minősülhet e zaklatásnak?

2023. júl. 12. 08:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Még valami: küldtem 2 sms-t is. Kérdés, hogy a tiltó fél megkapja az üzeneteket tiltottól?
2023. júl. 12. 08:24
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha ennyire félsz attól, hogy esetleg zaklatásnak minősülhet, amit csinálsz, akkor arra van egy roppant egyszerű megoldás.


Ne csináld.


Ne hívogasd, ne SMS-ezzél.


Egyáltalán minek kell hívogatni, meg üzengetni, ha már szakítottatok?


Vagy esetleg nála maradt a fogkeféd, vagy a playstation-öd, és nem akarja visszaadni? Az egy más helyzet, de ebben az esetben te vagy az, aki a rendőrséghez kell forduljon.

2023. júl. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Tudod a címét.

Ha mindenképpen mondanivalód van számára akkor vagy keresd fel személyesen vagy írj neki levelet.

Akkor tisztázhatjátok, hogy miért nem veszi fel a telefont és akarja-e hogy újra keresd vagy nem akarja.

2023. júl. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de nem ezt kérdeztem. Ezekkel a dolgokkal magam is tisztában vagyok. Kérdésem teljesen másra irányult.
2023. júl. 12. 08:38
 5/10 Justinianus ***** válasza:
46%
Nem. Ahogy az sem magánlaksértés, ha valaki a zárt lakásomba nem tud bejutni.
2023. júl. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Nem
2023. júl. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2023. júl. 12. 11:19
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

#5

Ez így nem igaz.

Egy bűncselekmény elkövetésének a kísérlete is büntetendő.

Ha be akartál törni, de nem tudtál, akkor az nincs elintézve annyival, hogy háddenemiscsináltamsemmit.

2023. júl. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8 Ha megpróbálja felfeszíteni a zárat, akkor igazad van.

De ha csak 17-szer visszamegy megnézni, nyitva van-e a kapu vagy sem, az nem bűncselekmény. Csak ha illetéktelenül be is megy utána.

2023. júl. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
"Egy bűncselekmény elkövetésének a kísérlete is büntetendő." De én nem akarok bcs-t elkövetni, ráadásul azáltal, hogy letiltott, még csak "kopogtatni" sem tudok. Azonnal, minden hang nélkül foglaltat jelez. Gondolom, a telefonja sem jelzi, hogy egy tiltott személy keresi...
2023. júl. 13. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!